حرف‌های غیررسمی من حرف های من با واژه ها؛ درباره شعر و موسیقی و تولید محتوا و کسب و کار مردم، اینجا را داده‌ام به چند نفر همینطوری که... چه می‌دانم! نان بخورند، بقول خودشان البته... کوفت بخورند، بعد از مدت‌ها آمدم سر وقتشان، اینجا را دکان کرده‌اند... بعله! ... دکان راه انداختند و ته مانده آبروی ما نزد گوگل و سایرین هم متاعشان... خلاصه فروختند و بردند و خوردند و ...سرمان سلامت... عیبی ندارد...اصل حالمان خوب است خوب است... همین tag:http://mehrenab.mihanblog.com 2020-10-25T04:39:15+01:00 mihanblog.com چگونه متن های تمام عیار بنویسیم 2020-01-21T00:48:46+01:00 2020-01-21T00:48:46+01:00 tag:http://mehrenab.mihanblog.com/post/132 کیان دو روش آسان و ساده برای انتخاب موضوع محتوااهمیت تولید محتوا کاربر پسند را در مقالات مختلف این سایت بررسی کردیم همچنین مادران و باز مختلفی به موضوعات مربوطه برای تولید محتوای هدفمند پرداختیم. حالا شما می‌دانید که تنها راه موفقیت و توسعه کسب و کار و تولید محتوا است. در نخستین جلسه از دوره آموزش مهارت‌های تولید محتوا قصد داریم مهارت‌های تعیین موضوع را بصورت تئوری بررسی کنیم.*در این آموزش شما یاد می‌گیرید که چگونه موضوعات کاربر پسند و جذاب پیدا کنید. در پایان این مبحث آموزشی انتظار می‌رود شما بتوانی اهمیت تولید محتوا کاربر پسند را در مقالات مختلف این سایت بررسی کردیم همچنین مادران و باز مختلفی به موضوعات مربوطه برای تولید محتوای هدفمند پرداختیم. حالا شما می‌دانید که تنها راه موفقیت و توسعه کسب و کار و تولید محتوا است. در نخستین جلسه از دوره آموزش مهارت‌های تولید محتوا قصد داریم مهارت‌های تعیین موضوع را بصورت تئوری بررسی کنیم.
*

در این آموزش شما یاد می‌گیرید که چگونه موضوعات کاربر پسند و جذاب پیدا کنید. در پایان این مبحث آموزشی انتظار می‌رود شما بتوانید درک صحیحی از موضوع و سوژه در تولید محتوا پیدا کنید و بتوانید در رابطه با کسب و کار یا فعالیت خود چند موضوع کاربرپسند برای تولید محتوا انتخاب کنید.
مهمترین رکن محتوا موضوع آن است
*
پیام‌های بازرگانی با کیفیت فوق‌العاده عالی و کاملا حرفه‌ای تولید می‌شوند.شما چرا این پیام‌های بازرگانی را دنبال نمی‌کنید! با این که کیفیت تولید آنها از اغلب برنامه های دیگر بالاتر است. جواب واضح است این پیام‌های بازرگانی هر قدر هم با کیفیت باشند، موضوع مورد علاقه شما نیستند.
*

با این توضیح همراه من به پاراگراف بعدی بیاید تا یک گام بزرگ برداریم و آماده شویم برای یافتن موضوعات جذاب و کاربرپسند
*
عوامل تاثیر گذار در انتخاب موضوع 
مهمترین مسئله درک نیاز کاربران است 
*
شما چرا دفترچه راهنمای تلویزیون هوشمندتان را با اشتیاق نمی‌خوانید؟! چرا برگه گارانتی مانیتور‌ی که تازه خریده‌اید را مشتاقانه زیر و نمی‌کنید؟ با اینکه از بهترین کاغذ و کیفیت چاپ برخوردار است و کاملا اصولی و استاندارد نوشته شده است جواب واضح است چون این موضوع به درد شما نمی‌خورد. پس به راحتی می‌توانیم اثبات کنیم که موضوعی جذاب است که مورد نیاز ما باشد
ما برای تولید محتوا نیاز به موضوع داریم موضوع اساس کار ماست؛ چرا که دقیقا باید درباره آن حرف بزنیم.

موضوع را باید بر اساس نیاز کاربران انتخاب کنیم. این یک مسئله مورد علاقه کاربران باشد.
*

اگر برای موضوع خود عنوان و تیتر خوبی انتخاب نکنید کاربران نمی‌فهمند که شما چیزی برای ایشان دارید که به دردشان می‌خورد! بنابراین حتماً باید محتوای خود را به آنها معرفی کنید تا به سراغتان بیایند. اما ما می‌خواهیم آنها با دیدن عنوان ما، خوب بودن محتوا را تشخیص دهند این مسئله را کمی سخت می‌کند و رمز آن در نوشتن تیترهای جذاب است این مسئله برای ما مطلوب نیست از کجا معلوم که آنها بتوانند ما را پیدا کنند و ما بتوانیم خودمان را به آن‌ها بشناسانیم.

شما کارشناس حوزه کاری خودتان هستید
*
هر کسی بهتر از دیگران می‌دانند در حوزه کاری که فعالیت می‌کند چه موضوعاتی مهم هستند و کاربران به چه چیزهایی علاقه دارند بنابراین شما برای به دست آوردن موضوعات خوام می‌توانید از دانش و تجربه خودتان استفاده کنید.

البته اگر قرار است به عنوان کارشناس تولید محتوا برای دیگران کار کنید صاحبان کسب و کار را به عنوان کارشناسی که می‌توانید از تجربیات نظرات و اطلاعات برای توسعه کارش استفاده کنید همیشه مد نظر داشته باشید.

تعیین موضوع محتوا با استفاده از ابزار ترندز گوگل
*
استفاده از ابزار گوگل ترندز برای یافتن موضوع چگونه به شما کمک می‌کند؟ در یک مثال این موضوع را به شما خواهم گفت تا مهارت استفاده از این سرویس قدرتمند گوگل را بیاموزید و با تجربه بهتری که از کار با این ابزار پیدا کنید در نهایت بتوانید موضوعات روز و آنچه که مردم در موتورهای جستجو گر دنبال می‌کنند را به درستی شناسایی کنید.
*
فرض کنیم شما می‌خواهید درباره شبکه‌های اجتماعی مطلبی بنویسید می‌خواهید بدانید کدام شبکه اجتماعی محبوبیت بیشتری دارد و مردم بیشتر آن را جستجو و استفاده می‌کنند کافیست به این سرویس مراجعه کنید و نام شبکه‌های اجتماعی مورد نظرتان را در فیلد مربوطه وارد کرده و تعداد سرچ آن کلمات را با هم مقایسه می‌کنید. 
*
شما هم می‌توانید موقعیت‌های جغرافیایی مختلفی را ارزیابی کنید مثلاً بررسی کنید که در ایران یا در استان خوزستان مردم ماه گذشته بیشتر کلمه اینستاگرام را جستجو کرده اند یا تلگرام یا واتساپ یا سروش و یا هر چیز دیگر ۵ مقایسه می‌توانید با یکدیگر انجام دهید.
*

این ابزار به شما کمک می‌کند موضوعاتی که مردم بیشتر به آن تمایل دارند را شناسایی کرده و درباره آن‌ها تولید محتوا کنید فراموش نکنید که این مرحله مرحله کلید واژه و تعیین عنوان سئو نیست.

ما فعلاً داریم موضوع پیدا می‌کنیم می‌خواهیم ببینیم چه موضوعی مهم است. این ابزار به ما کمک می‌کند که آمارهایی که مردم جستجوی زیادی در باره آنها کرده اند را در اختیار بگیریم تا احیانا برای تولید محتوا استفاده کنیم.
استفاده از فیلد جستجوی سایت گوگل*

مثل همیشه که کلمه مورد نظرتان را می‌نویسید تا نتایج آن را ببینید گوگل را باز کنید کلمه را بنویسید مثلا اگر می‌خواهید درباره ی تولید محتوا و موضوعات خوبی پیدا کنید کلمه تولید را نوشته و ادامه آن یعنی حروف میم و علف را به ترتیب و آهسته آهسته وارد کنید گوگل نتایجی را در ادامه آن فیلد به شما نشان می‌دهد.

این‌ها کلماتی هستند که بیشترین ارتباط را با آنچه شما تایپ می‌کنید دارند مردم به دنبال آنها هستند و آنها را به عنوان پیشنهاد به شما ارائه می‌کند آیا می‌تواند موضوعات خوبی برای شما باشد اگر این طور است از میان آنها انتخاب کنید پس تا حدودی موضوع کلی تولید محتوای شما با استفاده از این ابزار‌ها مشخص می‌شود.


فیس بوکتوییترلینکدین‫پین‌ترستواتس آپتلگرام
چه موضوعاتی برای کاربران جذابیت دارد یا اصطلاحاً کاربرپسند است؟ آیا موضوعات کاربر پسند از نظر نوشتاری ویژگیهای خاصی دارند؟ آیا موضوع یک مقاله یا پست متنی حتما باید جدید باشد تا کاربر آن را بپسندد و بازدید بالایی پیدا کند؟ اساساً چه عواملی در علاقه مخاطبان تاثیر گذار است و باعث می شود که یک مطلب کاربرپسند شود و مطلبی دیگر مورد توجه آنها قرار نگیرد.

مطلب کاربرپسند یا موضوع کاربرپسند یک ویژگی اصلی و مهم دارد که اگر آن را رعایت کنیم مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد.

موضوع و محتوای کاربرپسند
موضوع و محتوای کاربرپسند
اساسا انسان از هر کاری که انجام می دهد یا در پی کسب لذت است یا در پی در رنج این جمله معروف است که من در مقالات بسیاری از آن استفاده کردم بنابراین می توان گفت نیاز انسان ها تعیین کننده کاربر پسند بودن یک موضوع است.

چنانچه ما بتوانیم نیازهای کاربران را شناسایی کرده و درباره احتیاجات ای که دارند بنویسیم بدون تردید هر موضوعی که انتخاب کنیم گذشته از آنکه سوژه ما جدید باشد یا مربوط به گذشته جذابیت خواهد داشت کاربران با اشتیاق را دنبال می‌کنند.

نکات مهمی در تهیه و انتخاب عناوین مطالب وجود دارد که به آن اشاره می کنیم تا شما بتوانید متن هایی بنویسید با موضوعات جذاب و عناوین کاربرپسند.

در محتوای کاربرپسند، کاربر حس سودمندی می‌کند
در نوشتن عنوان یک مطلب باید از ادبیاتی استفاده کنید که به احتیاجات مردم اشاره کند یا موضوع را به گونه‌ای نشان دهد که کاربر احساس کند به آن نیاز دارد.

به عنوان مثال می توانید از اصل تشویق استفاده کنید تشویق به سودمندی و بهره بردن به صورتی که بگوید با خواندن این مطلب یک روزه نویسنده شوید یا بنویسید با عضویت در سایت یک پله از رقیبانتان جلوتر باشید.

البته شما باید توجه داشته باشید که درباره چه چیزی موضوع کاربر پسند می خواهید شناخت شما از کاربران و نیازهای آنها فرهنگ آنها می تواند تاثیر بسیار زیادی در انتخاب و تدوین موضوعات کاربر پسند داشته باشد با این حال اصل امنیت یا بر حذر داشتن نیز بسیار کارآمد و تاثیر گذار است به صورتی که شما به کاربر القا کنید چنانچه این مطلب را نخواند ضرر کرده است یا چنانچه در این باره اطلاعات کسب نکند به مخاطره می افتد.

موضوعی که کاربر را از خطر حفظ کند جذاب است
در یکی از پروژه هایی که داشتم موضوع و عنوان نویسی جالب دیدم به این عنوان که در صورت نخواندن این مطلب چه ضرر هایی خواهید کرد و فکر می کنم که این گونه جملات می‌تواند در کاربرپسندی و تشویق کردن کاربر به مطالعه مطلب تاثیر زیادی داشته باشد.

البته نکات دیگری هم در کاربرپسند شدن یک مقاله تاثیر دارد، نظیر خوانایی یا تکنیک های نویسندگی که در یک مبحثی مجزا به بررسی دقیق آن ها خواهیم پرداخت.

آن چه که در این مطلب آموختیم این است که باید درباره چیزهایی بنویسیم که مردم به آن نیاز دارند هر چیزی که مردم به آن نیاز داشته باشند برایشان جذابیت هم دارد.

چگونه کاربرپسند بنویسیم؟
برای ایجاد کردن این جذابیت می‌توانیم از دو اصل سودآوری و امنیت استفاده کنیم عمل‌کردن به این توصیه کاربر موضوع شما را به عنوان مسئله‌ای که به او سود می رساند تصور می کند یا موضوع شما را به عنوان فایروالی که او را از خطر در امان نگه می دارد می‌پندارد و برایش جذابیت خواهد داشت.

این مطلب با استفاده از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار گوگل تهیه شده است به خاطر ایرادات املایی و نگارشی از شما کاربر عزیز پوزش می طلبیم به زودی با تکمیل کادر فنی سایت نسبت به باز نویسی و ویراستاری آموزش ها و مقالات اقدامات لازم صورت می‌پذیرددر کارگاه آموزش تولید محتوا و ما به دنبال این هستیم که شما مهارت پیدا کنید تا بتوانید عملاً محتوایی که مد نظر دارید را تالیف و انتشار دهید. پس از این دوره آموزشی از صفر تا صد تولید محتوا را به شما یاد می دهد اما از شما تقاضا دارم مباحث را از ابتدا تا انتها مطالعه کنید و پرسش های تان را در هر بخش بنویسید تا به آنها جواب بدهیم

سوژه محتواها را موضوع فعالیت یا کسب و کار شما معلوم می‌کند. این یک مسئله ساده و کلی است که نیازی به توضیح ندارد. اما نکته بسیار ظریف و حساس در آن وجود دارد که باید به آن توجه کنید. این که شما به هیچ وجه حق ندارید به موضوعات مختلف که هیچ ربطی به هم ندارند بپردازید. این کار سئو شما را منهدم می‌کند یعنی از بین می‌برد.

هر چه می‌نویسید، منسجم بنویسید
شما باید درباره مهمترین بخش های موضوع کاریتان محتوا تولید کنید اهمیت این بخش ها را نیاز و علاقه مردم تعیین می کند پس فراموش نکنید بحث سر این است که چه چیزهایی بنویسیم تا برای ما سودآور باشد. آمار بازدید ما را بالا ببرد و در کل به کسب و کار و فعالیت ما کمک کند. در جواب این پرسش نیاز و علاقه کاربران را مطرح کردیم. شما باید سوژه هایی که کاربران دوست دارند را عنوان اصل و اساس تولید محتوای خود قرار دهید. این نوشتار درباره تعیین سوژه های جذاب برای تولید محتوا به صورت کلی است. فراموش نکنید که در مرحله بعدی شما باید توجه خود را خیلی جزئی‌تر مشخص کرده و عنوان مناسبی برای آن بیابید.

ایده‌های جذاب و سوژه‌های کاربرپسند را چگونه پیدا می‌کنیم
اگر بپذیریم که کاربران درباره موضوعات مورد علاقه خود پرسش می کنند یا بیشتر درباره آن حرف می‌زنند، باید به سراغ ابزار گوگل ترندز برویم. این ابزار به شما امکان می‌دهد تا ۵ ترند را با هم مقایسه کنید. وقتی که این کلمات را در کنار هم می نویسید، یک نمودار می بینید، که میزان سرچ آنها را نشان می‌دهد. مطمئناً وقتی که یک کلمه بسیار بیشتر از کلمات دیگر جستجو شده است. یعنی بیشتر مورد توجه و علاقه مردم است و کاربران به آن نیاز بیشتری دارند و بنابراین کاملا واضح است که شما باید به موضوعی بپردازید که جستجوی بیشتری داشته است. ابزار گوگل ترنس به واسطه اینکه خیلی کلی آمار را نشان می‌دهد، برای تعیین کلید واژه مناسب نیست اما برای اینکه ایده و سوژه های خود را به طور کلی تعیین کنید بهترین ابزار است.]]>
چگونه محتوا را سئو کنیم 2020-01-14T05:02:21+01:00 2020-01-14T05:02:21+01:00 tag:http://mehrenab.mihanblog.com/post/131 کیان محتوا چه انواعی دارد متنی گرافیکی ویدیو خوانایی متن یعنی تعداد کلمات در یک جمله تعداد جملات یک پاراگراف علائم نگارشی استفاده از عکس استفاده از تگ های hبهترین راه برای سئو این است که محتوا بنویسید خوب هم بنویسیدافزونه یواست برای سئو شما کافی استدر پایان هر مقاله یک تجربه طلایی و کاربردی با کمال میل به کاربران عزیز ارائه می کنم نکات بسیار مهمی که بتمن برای تان مفید است به اشتراک میگذارم قرار ما با شماستیکی از کاربران از من پرسید تولید محتوا چیست درباره آن کمی توضیح دهید من این گونه جواب داد محتوا چه انواعی دارد متنی گرافیکی ویدیو
خوانایی متن یعنی تعداد کلمات در یک جمله تعداد جملات یک پاراگراف علائم نگارشی استفاده از عکس استفاده از تگ های h
بهترین راه برای سئو این است که محتوا بنویسید خوب هم بنویسید
افزونه یواست برای سئو شما کافی است
در پایان هر مقاله یک تجربه طلایی و کاربردی با کمال میل به کاربران عزیز ارائه می کنم نکات بسیار مهمی که بتمن برای تان مفید است به اشتراک میگذارم قرار ما با شماست
یکی از کاربران از من پرسید تولید محتوا چیست درباره آن کمی توضیح دهید من این گونه جواب دادم تولید محتوا یعنی همین متن هایی که در سایت یا شبکه های اجتماعی ما می نویسیم تا موضوعی را با دیگران مطرح کنیم کالایی را تبلیغ کنیم معرفی کنیم و خلاصه هر چیزی که ما می نویسیم نوعی محتواست اما در اینترنت تولید محتوا و عموماً به متن های منتشر شده در سایت های شبکه های اجتماعی اطلاق می شود.


تولید محتوا شاید چندان پیچیدگی نداشته باشد اما مطمئناً گستردگی بسیار زیادی دارد. لطفاً عجله نکنید و اگر می خواهید اطلاعات کاملی درباره محتوا تولید آن انتشار آن چگونگی سئو کردن متن هایی که می نویسیم و همچنین انواع محتواهای گرافیکی ویدیویی و خلاصه نکاتی که می تواند برای بسیاری از شما مفید باشد به دست بیاورید این آموزش را دنبال کنید.

حتی اگر پاسختان را نیافتید از طریق بخش نظرات خیلی ساده بگویید دنبال چه هستید تا به شما پاسخ داده شود.

تولید محتوای سئو شده برای سایت
تولید محتوا یعنی از خودمان بنویسیم. منظور این است که کپی نکرده باشیم. همانطور که می دانید کپی کردن برای موتورهای جستجوگر اصلا خوشایند نیست. شاید شما هم شنیده باشید که اگر متن را کپی کنید و در سایت خودتان منتشر کنید گوگل به شما امتیاز منفی می دهد و یا حتی شما را جریمه کند. پس تولید محتوا در بهترین حالت تالیف محتوا محسوب می شود.

شاید یک متن را گردآوری کنیم یعنی تعاریف به درد بخور و مفید پیرامون یک موضوع را جمع آوری کنیم، مثال های مناسبی در آن رابطه پیدا کنیم، نظرات کارشناسان مختلف رو بررسی کرده و بهترینش را گردآوری کنیم و از کنار هم چیدن این‌ها یک مطلب کامل و جامع تهیه کنیم؛ این نوع تولید محتوا تالیف نیست اما گردآوری ارزشمندی است که می تواند برای بسیاری از کاربران مفید باشد با این حال آنچه که مد نظر ما است تالیف مطالب و محتواست.

تولید محتوا چیست؟

اما فراموش نکنید که تالیف کردن یعنی شما یک اثر جدید پدید می آورید که تا به حال آن نبوده و مستقیماً از ذهن شما در صفحه اینترنتی یا شبکه اجتماعی شما منتشر می شود یک چیز دست اول و بکر این برای موتورهای جستجوگر خیلی ارزشمند است.

نکاتی در خصوص خوانایی متن
گفتیم نیاز کاربران و خوشایند بودن برای موتورهای جستجوگر

دوستان عزیز هر چیزی که برای کاربران خوشایند باشد مورد توجه موتورهای جستجوگر از جمله گوگل شاهد بود. کراول های گوگل یا همان ربات هایی که می آیند و مطلب شما را بررسی می کنند و به آن نمره می دهند همه چیز را چک میکنند! مثلاً نگاه می کنند که آیا تعداد کلماتی که در یک جمله استفاده می کنید کم است یا زیاد است تعداد جملات که در پاراگراف تان جا داده اید چقدر است آیا در انتهای جمله نقطه می گذارید یا نه ؟!علائم و نشانه های نگارشی استفاده کرده اید این چیزها مسائلی است که شما باید رعایت کنید تا یک محتوای متنی خوب تولید کنید.

البته برای موتورهای جستجوگر چیزهای دیگری هم مهم است مثلاً اینکه شما از تگهای اچ ۱ تا ۶ استفاده کنید جاهای مهم مطلب را برجسته کنید یا قبول کنید اگر جایی مطلبی را نقل قول کرده اید از علائم مربوطه استفاده کنید که مشخص باشد در محتواهایی که تولید می کنید از عکس استفاده کنید این تصاویر خوب است که تولیدی باشند یعنی خودتان آنها را بگیرید اگر از یک جاذبه گردشگری صحبت می کنید دوربین موبایل را روشن کنید و عکس مناسبی از آن تهیه کنید این می تواند محتوای شما را به شدت قدرتمند کند همچنین استفاده از ویدئو و ساخت نسخه ویدیویی محتواها می تواند انفجار ایجاد کند و محتوای شما را بترکاند متوجه هستید که…

دوستان عزیز درباره سئو و متن سئو شده من نظرم این است که اساساً متن سئو شده معنی ندارد مثل این است که بگوییم تشکر مودبانه تشکر غیر مودبانه هم داریم تشکر مگر می شود غیر مودبانه باشد! تشکر باید با الفاظ مناسب و در نهایت ادب انجام شود غیر از این باشد شاید جسارت تلقی شود.

اما اجازه بدهید کمی واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم متاسفانه در وب فارسی به خاطر اینکه کاربران اغلب زبان انگلیسی خوبی ندارند مسائل و مشکلاتی به وجود می آید اساساً صعود یعنی اینکه ما متن را درست بنویسیم اصولی بنویسیم همانطور که در بالاتر هم گفتم تعداد کلمات من در یک جمله زیاد نباشد که تعداد جملات من در یک پاراگراف زیاد نباشد.

اگر می خواهیم درباره تولید محتوا و مطلبی بنویسیم عنوان آن را درست انتخاب کنیم مثلاً عنوانی که من برای این مطلب انتخاب کردم به نظرم بهترین انتخاب بود چون اگر میخواستم بنویسم تولید محتوا چیست و انواع آن کدام است نمی توانستم اینطور راحت همه چیز را به شما بگویم خب این هم با تجربه به دست می آید منظورم تسلط و توانایی بر انتخاب تیتر های خوب

 
نکته بسیار مهمی که میخواستم همین الان به آن بپردازم بحث استفاده از ( و) است دوستان عزیزم همین چند جمله پیش تر من را چک کنید لطفاً! آنجا که نوشتم منظورم تسلط و توانایی بر انتخاب تیتر های خوب ! چه لزومی داشت که من از دو کلمه مترادف یعنی تسلط و توانایی پشت سر هم استفاده کنم این یک کار زائد و بیهوده است که فقط خوانایی متنخوانایی متن شما را پایین می آورد و کاربر را گیج می کند یعنی چه یعنی اینکه از و کمتر استفاده کنید تا جملات تان کوتاه بماند این مسئله هم با تکرار و تمرین به راحتی برای شما محقق می شود.

 

خوب نکات خیلی خوبی را گفتیم باز هم می خواهیم ادامه بدهیم شما که خسته نشدید! اگر خسته شدید وقت ندارید ادامه مطالب و نوشته های این سایت را مطالعه کنید در حالی که هنوز پرسش هایی برایتان وجود دارد می توانید از طریق شبکه های اجتماعی در تلگرام و واتس آپ با من تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان ای که به همه کاربران ارائه می کنیم بهره مند شوید.

اجازه بدهید برای اینکه خستگی از تن هر دوی ما در برود چند کار را به نرم افزارها بسپاریم آن‌ها به جای ما کار کنند چطور است دوستان عزیز یک افزونه در سیستم مدیریت محتوای وردپرس وجود دارد که نام آن یواست است است یک افزونه بسیار قدرتمند است که امکانات زیادی را به سایت وردپرسی شما می افزاید این افزونه فوق حرفه ای کارش با متنهای شماست و سئو کردن آن

مثلاً شما شروع میکنید به نوشتن می نویسید و می نویسید بنویسید و در پایان وقتی که به بخش مربوط به افزونه یواست نگاه می کنید می بینید که این افزونه خیلی تمیز ایرادات نوشته شما را به شما می گوید مثلا می گوید برای متنی که نوشته اید یک کلمه کلیدی انتخاب کنید! یا مثلا به شما می گوید تداد کلماتی که در جملات استفاده کرده اید بیش از حد است. یا به شما تذکر می دهد که جملات تان را در پاراگراف کمتر کنید.

نکات بسیار زیادی برای او وجود دارد که همه اینها را افزونه به شما تذکر می دهد افزونه یواست ساختار خیلی قشنگی دارد یعنی بر اساس چراغ های سبز قرمز و نارنجی کار می کند همانطور که از رنگین‌ها پیداست محتوای خوب و بی نقص با چراغ سبز محتوایی که ایراد داشته باشد با چراغ قرمز و محتوایی که تا حدود قابل قبول باشد و چراغ نارنجی مشخص میشود.

 

البته ما در بحث های دیگری که پیرامون سئو با شما خواهیم کرد کاملاً سئو کردن متن و محتوا را به شما می آموزیم اما الان می خواهیم درباره خود محتوا و مفهوم آن حرف بزنیم تا همین جا و به همین میزان توضیح افزونه یواست را کافی می دانم

 

اما درباره تولید محتوا ؛ ما چه خوشمان بیاید چه نیاید کاربران معمولا علاقه چندانی به خواندن متن‌ها ندارند. آنها دوست دارند بیشتر فیلم یا تصویر ببینند آمار های بررسی در این زمینه نشان می دهد که بالغ بر ۸۰ درصد از کاربران فقط تیتر یک مطلب را می خوانند و نگاهی سطحی به ادامه آن هم کامل می اندازند.

من قصد ندارم وارد بحث علاقه مندی های کاربران شوم فقط می خواهم این نکته را یادآوری کنم که شما اگر یک محتوای متنی نیستید باید بدانید فرصت بسیار کوتاه و تکرار نشدنی در اختیار دارید که باید بتوانید نظر مخاطب را با تیتر مطلب تان جلب کنید به صورتی که او مجاب شود برای نوشته شما وقت بگذارد در مراحل پیشرفته تر شما باید جوری مطلب بنویسید که کاربر انگیزه پیدا کند برای محتوای شما نظر بنویسید و در سطوح ممتاز محتوای شما باید آنقدر خوب و جذاب و به درد بخور باشد که کاربران تصمیم بگیرند آن را برای دیگران ارسال کنند.

اجازه بدهید این بخش از کارگاه تولید محتوا را جمع بندی کرده و نکات بسیار مهم را فرصت کنیم اگر شما هم از آن دسته افرادی بود که حوصله خواندن محتوا را نداشتید با مطالعه این جمع بندی فصل ماجرا دستگیرتان شود.

تولید محتوای سئو شده برای سایت
جمعبندی
تولید محتوا ساختار های متعددی دارد که مهمترین آنها به شرح زیر است محتوای متنی محتوای گرافیکی محتوای ویدیویی البته هر یک از این ساختارها خود به دسته بندی های جزئی تر تقسیم می شوند. به عنوان مثال اینفوگرافیک یکی از گونه های محتوایی است که مربوط به محتوای گرافیکی است موشن گرافیک یک نوع ویدئو جذاب است که کاربران علاقه بسیار زیادی به آن دارند و در دسته محتوای ویدیویی قرار می گیرد.
 

افزونه به نام یواست برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس وجود دارد که بسیاری از اقدامات اجرایی سئو را به صورت خودکار انجام می دهد. آشنایی با این افزونه بسیار آسان است و به رایگان شما می توانید از آن استفاده کنید البته این افزونه نسخه پرمیوم هم دارد که از طریق مارکت های ایرانی قابل خریداری و استفاده است.

در نوشتن متن باید بیش از همه حواسمان به کاربر باشد یعنی نیازهای کاربران را در موضوعات مان بررسی کرده و به آنها بپردازیم.

درباره استفاده از علائم نگارشی و ویرایشی نیاز به توضیح نیست چرا که این‌ها از ویژگی های یک متن کامل و خوب هستند اما برای این که متن خوب بنویسیم باید از علائم نگارشی استفاده کنیم تعداد کلمات در جمله را رعایت کنیم از جملات کوتاه استفاده کرده و به اصطلاح خوانایی متن را بالا ببریم.

استفاده از تصویر یکی از عوامل بسیار مهم در بهبود رتبه بندی یک محتوا در موتورهای جستجوگر است اگر این تصاویر تولیدی و اورجینال باشند یعنی خودتان آنها را تهیه کرده باشید نور علی نور میشود.

همانگونه که در بخش های دیگر هم گفته ام در هر محتوا یک تجربه طلایی و ارزشمند که برای آن ماهها و شاید سال‌ها وقت صرف کرده ام یک نکته کلیدی و کاربردی برای شما خواهم گفت در این مطلب قصد دارم به شما بگویم که دوستان عزیز برای این که سایت موفقی داشته باشید اصلا نیاز نیست که به دنبال سئو باشید کافی است این دستورالعمل را که می گویم رعایت کنید آن وقت نتایج و خواهید دید که با هیچ سئو و بهینه سازی برایتان محقق نمی شود.

ببینید مردم به چه موضوعاتی علاقه دارند درباره هم آنها بنویسید برای پیدا کردن علاقه مردم از اطلاعات شخصی خودتان می توانید کمک بگیرید از تقویم می توانید استفاده کنید اخبار روزانه را می توانید بررسی کرده و در جریان موضوعات قرار بگیرید و مهم تر از همه این‌ها از ابزارهای مطالعه کلمات کلیدی و ترفند‌ها استفاده کنید مثلا به کیبورد پلنر یا گوگل ترنس و ابزار قدرتمند سایت موز دات کام مراجعه کرده و ببینید مردم این روزها چه کلماتی را سرچ می کنند و چگونه آنها را می نویسند درباره من حاصل کنید و ورودی بالایی برای سایت خودتان جذب کنید. این کار مطمئناً قدرتمندترین شیوه برای موفقیت در عرصه تولید محتوا و ایجاد محتوای کاربر پسند بوده و بهترین روش برای سئو محسوب می شود.

 این متن با استفاده از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار گوگل تهیه شده است ایرادات نگارشی زیادی در آن وجود دارد که به خاطر آنها از شما عذر می خواهم به زودی نسبت به ویرایش آنها اقدام خواهد شد

 به قلم کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره های توسعه وب. من از برنامه تبدیل گفتار به متن استفاده می کنم و ممکنه ایرادات نگارشی زیادی در مقالاتم وجود داشته باشه؛ که لازمه عذرخواهی کنم. اما این روزها سی تی آر و بانس ریت و نرخ تبدیل... مثل خوره به جان واژه‌ها افتادن؛ قلم های نجیب و شرافتمند باید از کلمه جانبداری کنن!... و من از حضورم در وب، همین قصد رو دارم، حمایت از امپراتوری واژه ها. همین


]]>
تولید محتوا فارسی 2020-01-02T21:07:45+01:00 2020-01-02T21:07:45+01:00 tag:http://mehrenab.mihanblog.com/post/130 کیان انواع محتوا چیستانواع محتوا تمدن از نظر ساختار یا شیوه انتشار همچنین از نظر مفهوم و درون مایه ای که دارد نیز با توجه به نقش یا کارکردی که در رسانه برعهده دارد قابل دسته‌بندی است. تولید محتوا از نظر موضوعی گسترده ترین نوع دسته بندی به حساب می آید مثلاً محتوای خبری، ورزشی، سیاسی، آموزشی، اجتماعی، مذهبی و سایر موارد که به موضوع آثار محتوایی مربوط می شود.ما در دانشنامه جامع علمی کاربردی تولید محتوا در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن تدوین نموده ایم به تفصیل همه چیز را درباره تولید محتو انواع محتوا چیست
انواع محتوا تمدن از نظر ساختار یا شیوه انتشار همچنین از نظر مفهوم و درون مایه ای که دارد نیز با توجه به نقش یا کارکردی که در رسانه برعهده دارد قابل دسته‌بندی است. تولید محتوا از نظر موضوعی گسترده ترین نوع دسته بندی به حساب می آید مثلاً محتوای خبری، ورزشی، سیاسی، آموزشی، اجتماعی، مذهبی و سایر موارد که به موضوع آثار محتوایی مربوط می شود.
ما در دانشنامه جامع علمی کاربردی تولید محتوا در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن تدوین نموده ایم به تفصیل همه چیز را درباره تولید محتوا مورد ارزیابی قرار داده ایم.
چکیده ای ساده اما ارزشمند از مهمترین مباحث مربوط به تولید محتوا
 این دانشنامه در سه بخش از از مطالب خود به اصول تولید محتوا ساختار های محتوایی و نقش ها و کارکرد ها در این مقوله می پردازد اگر شما یک کارشناس تولید محتوا هستید و یا اگر به تازگی قصد یادگیری مفاهیم مربوط به محتوا نویسی و نویسندگی را دارید به شما توصیه می‌کنیم این نوشتار ارزشمند را از دست ندهید.

محتوا در ادبیات چیست

تا پیش از آنکه تولید محتوا به عنوان شخصیتی مستقل پذیرفته شود واژه محتوا، بیشتر به معنی درون مایه به حساب می‌آمد. البته منظور از بیان این مسئله این است که بگوییم دنیای دیجیتال با توجه به کاربرد فراوان محتوا پیدا کرد عبارتی به نام تولید محتوا کم‌کم شخصیت مستقل پیدا کرده و امروزه دیگر از نام هایی مانند محتوای الکترونیکی یا دیجیتالی کمتر استفاده می شوند در واقع عبارت تولید محتوا توانست دیگر رقبای خود را کنار بزند و به عنوان نام رسمی آنچه که پادشاه خوانده می شود در دنیای دیجیتال باقی بماند.

اما در ادبیات فارسی عبارت های فرم و محتوا همواره مورد استفاده بوده است منظور از فرم همان شیوه ارائه یا ساختار انتشار محتوا است مثلاً ویدیویی متنی تصویری به معنی عکس صوتی یا هر کدام از زیر شاخه های این ساختارها و منظور از محتوا معنا و مفهوم یا همان درون مایه اثر به حساب می آید.
 البته در محافل تخصصی ادبیات فارسی خصوصاً در نقد آثار استفاده از این دو واژه یعنی فرم درکنار محتوا هنوز هم کاربرد فراوانی دارد و ۶عنوان دو اصل مهم، دستمایه نقد ناقدان آثار ادبی قرار می گیرد.

تولید محتوای دیجیتال چیست

این عبارت یعنی تولید محتوای الکترونیکی یا تولید محتوای دیجیتال امروزه کمتر کاربرد و استفاده دارد چرا که ما تولید محتوا را به عنوان یک شخصیت مستقل در دنیای دیجیتال پذیرفته‌ایم این عبارت و عبارات دیگر نظیر محتوای الکترونیکی تا پیش از آن که حاکمیت عبارت تولید محتوا قطعی شود کاربرد داشت همانگونه که در بخش‌های قبلی هم گفتیم امروزه با مسجل شدن عبارت تولید محتوا برای آنچه که در دنیای مجازی می بینیم دیگر از اسامی مشابه کمتر استفاده می شود با این حال محتوایی که به صورت مکتوب و فیزیکی انتشار پیدا نکند را می توان محتوای دیجیتال به حساب آورد و یا محتوایی که از طریق رسانه های سخت افزاری نظیر موبایل تبلت منتشر می شود را می توان نمونه هایی از محتوای دیجیتالی به حساب آورد با توجه به توضیحات مطرح شده نگارنده بر این باور است که این اصطلاح امروزه منسوخ شده و کاربرد آنچنانی ندارد.


بی محتوا و بی مخاطب
سایت که محتوایی ندارد مخاطبی هم نخواهد داشت بنابراین انتشار صفحات بدون تصویر و متن و فیلم خلاصه رسانه بی محتوا بی مخاطب است بنابراین ارتباط مستقیم بین محتوا و مخاطب همواره یک ارتباط جدانشدنی بسیار مهم است مدیران سایت ها و تولیدکنندگان محتوا به دنبال مخاطب هستند و سعی می کنند نوشته های خود را با سلیقه مخاطبان هماهنگ کنند تا از همراهی آنها برخوردار باشند


محتوا نویسی چیست
همانگونه که از نام این عبارت پیداست تالیف محتوای مورد استفاده در دنیای دیجیتال را محتوا نویسی میگویند محتوا نویسی را می توان با تولید محتوا متفاوت دانست چرا که وقتی صحبت از تولید محتوا می شود ممکن است آن را شخص دیگری نوشته باشد و تولید کننده محتوا و آن را بازنویسی کرده یا گردآوری کرده باشد اما محتوا نویسی بیشتر دلالت بر تالیف یا حلقه یک اثر محتوایی دارد.

ساختار محتوا
ساختار همانطور که در بخش های قبلی هم گفت این به معنی فرم ارائه آثار محتوایی است مادر دانشنامه محتوا نویسی به ۵ ساختار اساسی اشاره کردیم که هر کدام زیر شاخه های مخصوص خود را دارد یکی از این ساختار ها که شاید در دنیای وب کمتر به آن اشاره شده باشد ساختار محتوای ترکیبی است.
 ما در تدوین این بخش به محتوا هایی مانند اپلیکیشن موبایل یا pdf ها و همچنین پاورپوینت اشاره کرده‌ایم.
 برنامه های چند رسانه ای یا فایل های اجرایی نیز در ساختار محتوای ترکیبی تولید می شوند.
اینگونه محتوایی از چند ساختار محتوایی مختلف در کنار یکدیگر پدید می آید از دیگر مطالبی که در این کتاب ارزشمند درباره دانش تولید محتوا به آن اشاره شده است می‌توان به زیر ساختار محتوای کد دار اشاره کرد ما محتوای متنی را به دو زیر ساختار اصلی تقسیم کرده‌ایم یکی محتوای کد دار و دیگری محتوای روتین یا وبلاگی محتوای کد دار به انواع اسکریپت ها کدهای html یا سایر زبان های برنامه نویسی جاوا و تگ ها و نظایر آن اشاره دارد شما می توانید این مبحث را به طور کامل در بخش ساختار های محتوایی این دانشنامه مطالعه فرمایید
منظور از محتوا

تولید محتوای تخصصی

اگر بخواهیم معنای روشن و واضحی از محتوای تخصصی به شما کاربران عزیز ارائه کنیم شاید بد نباشد از سیستم آموزشی که در مراکز آموزش عالی مورد استفاده قرار می گیرد استفاده کنیم واحد های عمومی و تخصصی در رشته های مختلف که یادتان هست!
محتوایی که به صورت تخصصی تولید می‌شود مانند دروس اختصاصی یک رشته تحصیلی به حساب می آید فرض کنید شما در رشته زبان و ادبیات فارسی تحصیل می کنید عروض و قافیه می تواند یک محتوای تخصصی برای شما باشد که یک دانشجوی رشته پزشکی اطلاعی از آن ندارد و همچنین دانشجویان پزشکی نیز محتوای تخصصی خودشان را دارند.
 در مقابل این محتوای تخصصی محتوای عمومی وجود دارد که همه رشته‌های تحصیلی آن را مطالعه و فرا می گیرند.
 فراموش نکنید که محتوای تخصصی با محتوای اختصاصی تفاوت دارد این تذکر را از آن جهت مطرح می‌کنم که برخی از کاربران ما در دفعات متوالی این اشتباه را در نام گذاری و تشخیص انواع محتوا بیان می کنند. 
محتوای اختصاصی محتوای است که مختص به یک موضوع یا کسب و کار و فعالیت بوده و لزوماً تخصصی نیست.]]>
دوستان قدیمم 2019-12-09T03:46:57+01:00 2019-12-09T03:46:57+01:00 tag:http://mehrenab.mihanblog.com/post/128 کیان از دوستان قدیمم کی هست... دلتنگ همه‌تانم حتی اونی که فقط ادلیستم بود... به من پیام بدین لطفا... سپاس۰۹۱۶۷۳۴۰۱۶۸نیما کیانمهر به من پیام بدین لطفا... سپاس
۰۹۱۶۷۳۴۰۱۶۸
نیما کیانمهر
]]>
نبرد میلیونی واژه ها هر روز خدا 2019-09-22T16:40:11+01:00 2019-09-22T16:40:11+01:00 tag:http://mehrenab.mihanblog.com/post/127 کیان فکرش را بکن! یک جنگ به تمام معنا با حضور همه ما درست مثل فیلم های گلادیاتوری…  آن هم نه در عهد روم باستان، همین حالا در اوایل ۲۰۲۰آن هم نه،یکبار و دو بار هر روز و همه روزآن هم نه یک نفر و صد نفر و هزار نفر ، میلیونی!هر روز ما شاهد نبرد چند میلیون محتوا هستیم که بر سر غنیمت های اینترنت نبرد می‌کنند. غنایمی مانند رنک و رتبه و بازدید و مشتری…باور کنید درست همین طور که می گویم، گله گله واژه ها به هم می ریزند، و کلمه‌های همدیگر را آش و لاش می کنند، بخاطر همین یک مشت… نه دلار نه!   آن هم نه در عهد روم باستان، همین حالا در اوایل ۲۰۲۰
آن هم نه،یکبار و دو بار هر روز و همه روز
آن هم نه یک نفر و صد نفر و هزار نفر ، میلیونی!
هر روز ما شاهد نبرد چند میلیون محتوا هستیم که بر سر غنیمت های اینترنت نبرد می‌کنند. غنایمی مانند رنک و رتبه و بازدید و مشتری…

باور کنید درست همین طور که می گویم، گله گله واژه ها به هم می ریزند، و کلمه‌های همدیگر را آش و لاش می کنند، بخاطر همین یک مشت… نه دلار نه! 
 دستیابی به جایگاه،اینترنتی بهتر
هر روز ۲ میلیون محتوا در پهنه اینترنت برای تسخیر یکی گوشه‌‌های دنج و دونبش! گوگل با هم رقابت می‌کنند. 
دیالوگ منطقی و مشترکی در این دوئل ها وجود دارد که حتمن شنیده اید
رتبه اول به اندازه هر دو ما جا نداره، هفتیرتو بکش!

باید خودتان را از میان این ماراتن میلیونی که هر روز انتشار می‌شود بالا بکشید. 
خب! می خواهید چه کنید؟ می مانید یا می‌میرید!؟ 

هرکس به غنیمت های اینترنت چشم دوخته و می خواهد یک گوشه از گوگل را برای خودش فتح کند با من بیاید!
من راه پیروزی محتوایی را نشانتان می‌دهم. شما هم در عوض من را همراهی ‌می‌کنید، چطوره؟ یک بازی برد، برد. منتی هم روی هم نداریم 
پس، دمبالم بیایید!
 تکنیک های نوشتن محتوای قدرتمند و پیشی گرفتن از دیگر رقبا در حوزه کار خودتان.
می‌خوایم نقشه رو مرور کنیم. حواستون به من باشه لطفا
چرا از محتوا نتیجه مطلوب را نمی گیرم؟ دقیقا چه کنم؟

اصول تولید محتوا
عنوان

اصول تولید محتوا را بخوانید مفاهیمی که در عین سادگی نیروی خارق العاده ای به نیروی محتوای شما اضافه می کند.

همه می‌دانید عنوان چقدر مهم است. از من بپرسید میگویم برای نوشتن یک محتوا، ۸۰ درصد وقت را صرف عنوان و ۲۰ درصد باقی مانده را صرف بقیه کارها کنید.
برای پرداخت متن، سئو، خوانایی، انتشار و توزیع محتوا ۲۰درصد 
نوشتن یک جمله عنوان، به تنهایی ۸۰ درصد وقت و انرژی خود را بگذارید.
توانستم اهمیت عنوان را بگویم یا نه؟
 طبق آمار ۸۰ درصد کاربران فقط عنوان را نگاه می کنند و اگر خوب بود ادامه می دهند. پس ما هم همین کار را می کنیم.
 پرانتز باز!
تا اینجا نوشته من شبیه سایرین بود، اما از اینجا به بعد نه
اغلب محتواهای آموزشی، یک موضوع مهم را مطرح می کنند و مدام درباره اهمیت آن داد و فریاد می کنند.
 چیزی که یک ارزن هم به درد کاربران نمی خورد.
 عنوان مهم است! قبول ، خب چه کار کنیم که عنوان های ما خوب شود موضوعات ما جذاب باشد.
اول برای ابراز انزجار، سه بار پشت سر هم از این محتواهای آموزشی غلط اعلام انزجار می‌کنیم.
 ننگ بر نویسنده کم فروش
 سنگ بر مدرس بی سواد 
دنگ رو وبمستر بدنویس
وبمستر حیا کن محتوا رو رها کن!
بی سواد نگا کن، یاد دادن ُ دیرین دین

 فوت و فن و،تکنیک های کاربردی عنوان نویسی


 و از این حرف‌ها اما چه کنیم که بین ما قدرت مند شود و موضوعات ما همانی باشد که کاربر می پسندد و برای ما بازدید و چیز های خوب بر مقام بیاورد

موضوع کار شما چیست اگر مشکل سوژه و ایده پردازی دارید و نمی توانید موضوع دل کسب و کاربر پسندی پیدا کنید دست به دامن چه ها شوید ببینید کدام یک از این ها به فعالیت شما میخورد و احیاناً موضوع خوبی از آب درمی آید لطفاً کمی انطباق و مدیریت را در خودتان تقویت کنید شما هر کاری که باشید می توانید موضوع را در این ساختارها بگنجانید و عناوین فوق العاده نیرومند به دست بیاورید هیچ فرقی ندارد که یک فوتبالیست هستید ساندویچ‌فروشی می کنید یا گوشی موبایل اینها عبارت های کلی هستند که محتوای شما را جذاب و مفید می کنند چیزی که کاربر دوست دارد.
 روی (چه) ها تمرکز کنید!
چیست
 چگونه
 چرا
چقدر
 چه آسیبی
 چه ظرفیتی
 چه سودی
 چه زیانی
 چه مزیتی
چه ایرادی
چه خطری
چه زیبایی هایی
چهونقطه قوتی
 چه نمونه‌هایی
چه انواعی
 چه چهره هایی 
چه فروشندگانی
 چه بازارهایی
 چه اخبارییکتا است: مخاطب مورد نظر شما ممکن است مقالات مشابه متن شما را خوانده باشد. اگر عنوان شما منحصربفرد نباشد، آنها فکر می کنند تفاوتی با متن های قبلی که خوانده اند ندارد. باید مطمئن شوید که کسی از عنوان مشابه مقاله شما استفاده نکرده است.

مفید است: باید اطلاعات کافی در اختیار خواننده بگذارید تا دلیلی برای گذاشتن وقت ارزشمند خود جهت مقاله شما داشته باشد.

ضروری است : چیزی که خواننده را وادار می کند متن را طوری بخواند که چیزی از قلم نیفتد.

علمی است : عنوان باید نشان دهد که خواندن متن مزیتی برای خواننده دارد.
 استفاده از میزان و اعداد

]]>
نبرد میلیونی واژه ها هر روز خدا 2019-09-22T16:37:25+01:00 2019-09-22T16:37:25+01:00 tag:http://mehrenab.mihanblog.com/post/126 کیان فکرش را بکن! یک جنگ به تمام معنا با حضور همه ما درست مثل فیلم های گلادیاتوری…  آن هم نه در عهد روم باستان، همین حالا در اوایل ۲۰۲۰آن هم نه،یکبار و دو بار هر روز و همه روزآن هم نه یک نفر و صد نفر و هزار نفر ، میلیونی!هر روز ما شاهد نبرد چند میلیون محتوا هستیم که بر سر غنیمت های اینترنت نبرد می‌کنند. غنایمی مانند رنک و رتبه و بازدید و مشتری…باور کنید درست همین طور که می گویم، گله گله واژه ها به هم می ریزند، و کلمه‌های همدیگر را آش و لاش می کنند، بخاطر همین یک مشت… نه دلار نه! &nbs  آن هم نه در عهد روم باستان، همین حالا در اوایل ۲۰۲۰
آن هم نه،یکبار و دو بار هر روز و همه روز
آن هم نه یک نفر و صد نفر و هزار نفر ، میلیونی!
هر روز ما شاهد نبرد چند میلیون محتوا هستیم که بر سر غنیمت های اینترنت نبرد می‌کنند. غنایمی مانند رنک و رتبه و بازدید و مشتری…

باور کنید درست همین طور که می گویم، گله گله واژه ها به هم می ریزند، و کلمه‌های همدیگر را آش و لاش می کنند، بخاطر همین یک مشت… نه دلار نه! 
 دستیابی به جایگاه،اینترنتی بهتر
هر روز ۲ میلیون محتوا در پهنه اینترنت برای تسخیر یکی گوشه‌‌های دنج و دونبش! گوگل با هم رقابت می‌کنند. 
دیالوگ منطقی و مشترکی در این دوئل ها وجود دارد که حتمن شنیده اید
رتبه اول به اندازه هر دو ما جا نداره، هفتیرتو بکش!

باید خودتان را از میان این ماراتن میلیونی که هر روز انتشار می‌شود بالا بکشید. 
خب! می خواهید چه کنید؟ می مانید یا می‌میرید!؟ 

هرکس به غنیمت های اینترنت چشم دوخته و می خواهد یک گوشه از گوگل را برای خودش فتح کند با من بیاید!
من راه پیروزی محتوایی را نشانتان می‌دهم. شما هم در عوض من را همراهی ‌می‌کنید، چطوره؟ یک بازی برد، برد. منتی هم روی هم نداریم 
پس، دمبالم بیایید!
 تکنیک های نوشتن محتوای قدرتمند و پیشی گرفتن از دیگر رقبا در حوزه کار خودتان.
می‌خوایم نقشه رو مرور کنیم. حواستون به من باشه لطفا
چرا از محتوا نتیجه مطلوب را نمی گیرم؟ دقیقا چه کنم؟

اصول تولید محتوا
عنوان

اصول تولید محتوا را بخوانید مفاهیمی که در عین سادگی نیروی خارق العاده ای به نیروی محتوای شما اضافه می کند.

همه می‌دانید عنوان چقدر مهم است. از من بپرسید میگویم برای نوشتن یک محتوا، ۸۰ درصد وقت را صرف عنوان و ۲۰ درصد باقی مانده را صرف بقیه کارها کنید.
برای پرداخت متن، سئو، خوانایی، انتشار و توزیع محتوا ۲۰درصد 
نوشتن یک جمله عنوان، به تنهایی ۸۰ درصد وقت و انرژی خود را بگذارید.
توانستم اهمیت عنوان را بگویم یا نه؟
 طبق آمار ۸۰ درصد کاربران فقط عنوان را نگاه می کنند و اگر خوب بود ادامه می دهند. پس ما هم همین کار را می کنیم.
 پرانتز باز!
تا اینجا نوشته من شبیه سایرین بود، اما از اینجا به بعد نه
اغلب محتواهای آموزشی، یک موضوع مهم را مطرح می کنند و مدام درباره اهمیت آن داد و فریاد می کنند.
 چیزی که یک ارزن هم به درد کاربران نمی خورد.
 عنوان مهم است! قبول ، خب چه کار کنیم که عنوان های ما خوب شود موضوعات ما جذاب باشد.
اول برای ابراز انزجار، سه بار پشت سر هم از این محتواهای آموزشی غلط اعلام انزجار می‌کنیم.
 ننگ بر نویسنده کم فروش
 سنگ بر مدرس بی سواد 
دنگ رو وبمستر بدنویس
وبمستر حیا کن محتوا رو رها کن!
بی سواد نگا کن، یاد دادن ُ دیرین دین

 فوت و فن و،تکنیک های کاربردی عنوان نویسی


 و از این حرف‌ها اما چه کنیم که بین ما قدرت مند شود و موضوعات ما همانی باشد که کاربر می پسندد و برای ما بازدید و چیز های خوب بر مقام بیاورد

موضوع کار شما چیست اگر مشکل سوژه و ایده پردازی دارید و نمی توانید موضوع دل کسب و کاربر پسندی پیدا کنید دست به دامن چه ها شوید ببینید کدام یک از این ها به فعالیت شما میخورد و احیاناً موضوع خوبی از آب درمی آید لطفاً کمی انطباق و مدیریت را در خودتان تقویت کنید شما هر کاری که باشید می توانید موضوع را در این ساختارها بگنجانید و عناوین فوق العاده نیرومند به دست بیاورید هیچ فرقی ندارد که یک فوتبالیست هستید ساندویچ‌فروشی می کنید یا گوشی موبایل اینها عبارت های کلی هستند که محتوای شما را جذاب و مفید می کنند چیزی که کاربر دوست دارد.
 روی (چه) ها تمرکز کنید!
چیست
 چگونه
 چرا
چقدر
 چه آسیبی
 چه ظرفیتی
 چه سودی
 چه زیانی
 چه مزیتی
چه ایرادی
چه خطری
چه زیبایی هایی
چهونقطه قوتی
 چه نمونه‌هایی
چه انواعی
 چه چهره هایی 
چه فروشندگانی
 چه بازارهایی
 چه اخبارییکتا است: مخاطب مورد نظر شما ممکن است مقالات مشابه متن شما را خوانده باشد. اگر عنوان شما منحصربفرد نباشد، آنها فکر می کنند تفاوتی با متن های قبلی که خوانده اند ندارد. باید مطمئن شوید که کسی از عنوان مشابه مقاله شما استفاده نکرده است.

مفید است: باید اطلاعات کافی در اختیار خواننده بگذارید تا دلیلی برای گذاشتن وقت ارزشمند خود جهت مقاله شما داشته باشد.

ضروری است : چیزی که خواننده را وادار می کند متن را طوری بخواند که چیزی از قلم نیفتد.

علمی است : عنوان باید نشان دهد که خواندن متن مزیتی برای خواننده دارد.
 استفاده از میزان و اعداد

]]>
تولید محتوای کاربرپسند چگونه تولید می‌شود 2019-08-07T05:16:41+01:00 2019-08-07T05:16:41+01:00 tag:http://mehrenab.mihanblog.com/post/125 کیان این مقاله از پیش نویس‌های من در این باره است که با هدف بررسی‌های سئو ایجاددو منتشر شده است. سایت سئو متنتولید محتوا مهم است شما باید محتوا تولید کنید با تولید محتوای سئو شده و اهداف خود دست پیدا می کنید و روی تولید محتوا و نوشتن متن های هدفمند تمرکز کنید. این جملات جملاتی هستند که اغلب ما برای یک بار هم که شده آنها را شنیده ایم من در این نوشتار قصد دارم به شما کلید طلایی تولید محتوا را تقدیم کنم با استفاده از آن می توانید چشمانتان را ببندید و یک الگوی مشخص برای تولید محتوا در اختیار بگیرید این مقاله از پیش نویس‌های من در این باره است که با هدف بررسی‌های سئو ایجاددو منتشر شده است. سایت سئو متنتولید محتوا مهم است شما باید محتوا تولید کنید با تولید محتوای سئو شده و اهداف خود دست پیدا می کنید و روی تولید محتوا و نوشتن متن های هدفمند تمرکز کنید.

این جملات جملاتی هستند که اغلب ما برای یک بار هم که شده آنها را شنیده ایم من در این نوشتار قصد دارم به شما کلید طلایی تولید محتوا را تقدیم کنم با استفاده از آن می توانید چشمانتان را ببندید و یک الگوی مشخص برای تولید محتوا در اختیار بگیرید با من همراه باشید و نظراتتان را هم در پایان مطلب مطرح کنید از شما سپاسگزارم.

کلید طراحی محتوای خود را انتخاب کنید
برای تولید محتوا من چند کلید طراحی کردم یک کلید طلایی نقره ای و برنزی در واقع سه راهکار و شیوه ممتاز عالی و خوب برای تولید محتوا به شما معرفی می کنم که متناسب با دانش توانایی و شرایطی که دارید می توانید از آن ها استفاده کنید.

در نخستین بخش از این مجموعه ارزشمند درباره تولید محتوا می خواهم کلید طلایی را به شما معرفی کنم و آن چیزی نیست جزء

کلید طلایی تولید محتوا در یافتن نیازهای کاربران است.

شما باید چشم و گوش تان را باز کنید و ببینید که در حوزه تخصصی که فعالیت می کنید مردم به چه چیزهایی نیاز دارند اگر شما یک پزشک هستید ببینید مردم چه اطلاعات پزشکی نیاز دارند روی همان موضوع تمرکز کنید اگر یک کارشناس پوست و زیبایی هستید ببینید مشکل عمومی مردم در این زمینه چه چیزی است به همان بپردازید.

محصولاتتان را در همان زمینه انتخاب کنید مقالاتی که می نویسید در رابطه با همان موضوع باشد اگر طراح هستید ببینید مردم چه نیازهایی در زمینه طراحی دارند و عموما چه چیزهایی را دنبال می‌کنند همان مسائل را مطرح کنید و در مورد هم آنها محصول ارائه کنید به عنوان مثال هر کسی دوست دارد پروفایل زیبایی داشته باشد.

هر کسی از دیدن و ساختن عکس نوشته های جذاب لذت می برد در این باره مقاله بنویسید آموزش بدهید و محصول ارائه کنید این مسئله باعث می‌شود که مردم شما را دنبال کنند.

به زبان ساده اگر بخواهم این مطلب را جا بیاندازند باید بگویم شما حق ندارید به مطالبی که هرچند مهم و اساسی هستند اما جذابیت و اهمیتی برای مردم ندارند بپردازید.

بهرحال شما باید بدانید که همگام با ترندهای گوگل حرکت کنید شاید یک مسئله در کسب و کار و تخصص شما اهمیت بسیار زیادی داشته باشند اما میزان تخصصی بودن آن به گونه ای است که برای افراد کمی جذابیت دارد و مطمئنا چنین مطلبی چنین محصولی و چنین خدماتی خواهان ندارد هیچ کس دوست ندارد چیزی تولید کند که زیر خاک پنهان کند بنابراین به چیزهایی بپردازید که طرفدار دارد مبتلا دارد خواهان دارد و دنبال می شود این باعث می شود شما انگیزه پیدا کنید و در میانه راه کم نیاورید

به دست آوردن نیازهای مردم کار چندان پیچیده ای نیست ما در مثال هایی که به صورت کلی بررسی کردند دانستیم که در هر حوزه کاری فردی که صاحب کسب و کار است به عنوان یک کارشناس و متخصص بهتر می‌داند در حوزه تخصصی چه شرایطی حاکم است.

بنابراین وقتی که شما را مد نظر قرار دهید مطمئنا نتیجه خواهید گرفت آن اصل کلی را فراموش نکرده اید پیشتر گفتیم مطالبی که مورد نیاز مردم است یعنی مردم به آن نیاز دارند به این مسائل بپردازد نتیجه خواهید گرفت.

از مردم نظر خواهی کنید هر موضوعی این روزها صفحات اینستاگرامی دارد هر موضوع کانال های تلگرام فراوانی دارد روزنامه تخصصی دارد و در برنامه تلویزیونی مخصوص به خود را دارد اگر در حوزه تیراندازی فعالیت می کنید یا اگر لوازم شکار میفروشید می توانید با استفاده از مجله شکار جدیدترین تکنیک ها تجربه ها و ابزارها و سلاح ها را به کاربران تون معرفی کنید.

یعنی اطلاعات خام را از طریق این منابع بدست بیاورید و دربارش محتوا تولید کنید یا محصول ارائه کنید.

به تقویم سری بزنید تقویم تاریخ تکرار زندگی ما انسان هاست . شما در حوزه گیاهان دارویی فعالیت می کنید مطمئنا وقتی که به زمستان نزدیک می‌شویم شما از هر کسی بهتر می‌دانید که وقت آماده کردن محصولاتی است که مربوط به سرماخوردگی را باید آماده کنید.

اگر در حوزه توریسم فعالیت دارید وقتی که به روزهای تعطیلات نزدیک می شوید باید بدانید که موقع مسافرت کردن مردم است یک محتوا و موضوع که قطعی و مسلم برای شما وجود دارد این است که بنویسید.

در تعطیلات قصد دارید به کجا سفر کنید مطمئن باشید که این موضوع برای کاربران شما یک سایت توریستی هستید بسیار جذاب خواهد بود.

اجازه بدهید با یک دودوتا چهارتای عقلی بحث خودمان را به پایان ببریم دوستان عزیز تصور کنید که دارید از سر کار به خانه برمی‌گردید وقتی که کلید را به در انداختید یادتان می آید که خانواده از شما خواسته بودند تا نان بخرید و با خودتان به منزل بیاورید اما شما فراموش کرده اید به احتمال زیاد در همان حالت که کلید را به در انداخته اید برمی‌گردد نان می‌خرید و دوباره به سمت منزل باز‌می‌گردید، خلاصه هر طور که هست نان را تهیه می کنید، چرا چون آن یک نیاز ضروری و اساسی برای گذران زندگی محسوب می شود.

حال اگر این تقاضای خرید نان نبوده باشد، مثلاً یک عدد محافظ کنترل تلویزیون خواستید بخرید، اما یادتان رفته! به احتمال زیاد در این حالت شما برای یک نیاز غیر اساسی بر نمی گردید که محافظ تلویزیون را تهیه کنید می گذارید.

برای فردا و سعی می کنید فراموش تان نشود چرا چون این کالا یک کالای اساسی و ضروری نیست مجبور نیستید حتما همان موقع بروید و محافظ تلویزیون بخرید می‌گذارید برای فردا.

در تولید محتوا نیز اگر مسائل ضروری و مهم بپردازید مطمئن باشید که کاربران بیشتری به مطالب شما خواهد شد البته پرداختن به موضوع یکطرف موضوع است دقت و مهارت داشتن در انتخاب عناوین و تیتر های جذاب هم یک طرف ماجرا

اگر شما تخصص بالایی در تولید محتوا پیدا کنید خواهید توانست از موضوعات فانتزی و غیر ضروری، سوژه‌های داغ و اساس ایجاد کنید به گونه ای که مردم احساس کنند حتماً باید آن محتوا را مطالعه کنند. پس کلید طلایی تولید محتوا یعنی پرداختن به نیازهای جامعه را فراموش نکنید.
]]>
طلا هاست دوباره هک شد؟ 2019-08-04T12:01:05+01:00 2019-08-04T12:01:05+01:00 tag:http://mehrenab.mihanblog.com/post/124 کیان برداشت اول/ دیروز: ۰۷۴۳ شماره مربوط به یکی از شهرهای جنوبی ایران است؛ یاسوج... تماس میگیریم و بعد از چند بوق جواب می‌گیریم؛ بدون اینکه معطل شویم یا با پاسخگویی خودکار سانترال اعصابمان خورد شود! صدایی که لهجه شیرین جنوبی از صمیمیت آن به راحتی قابل حدس زدن است می‌گوید بفرمایید! سلام، طلاهاست؟!..مشکل را مطرح می‌کنیم، بسیار دوستانه یه ما پاسخ داده می‌شود و خبری از تکلف‌های معمول نیست. کمی برایم جالب می‌شود چون میزبان‌های وب و سرویس هایی می‌شناسم حتی آنها که چندان سابقه‌ای هم ندارند، آنقدر ا
صدایی که لهجه شیرین جنوبی از صمیمیت آن به راحتی قابل حدس زدن است می‌گوید بفرمایید! سلام، طلاهاست؟!..

مشکل را مطرح می‌کنیم، بسیار دوستانه یه ما پاسخ داده می‌شود و خبری از تکلف‌های معمول نیست. کمی برایم جالب می‌شود چون میزبان‌های وب و سرویس هایی می‌شناسم حتی آنها که چندان سابقه‌ای هم ندارند، آنقدر ادا اطوار بی‌مورد دارند که آدم از زنگ زدن پشیمان می‌شود…

خسته از کار متن و محتوا و صفر و یک های معمول صفحه را می بندم؛ شب می‌آید و می‌گذرد فردا می‌شود! یعنی امروز، یعنی همین حالا!

به سایت سایتی که دیروز مشکل داشت و با طلاهاست درباره آن صحبت کردیم سری می‌زنیم تا ببینیم آیا مشکل حل شده یا نه؛ اوه! چه خوب .... مشکل حل شده! تماس دیروز کار خودش را کرد. راستش مقصر خودمان بودیم یک قالب معیوب نصب کردیم و همه چیز رفت اما طلا هاست به مشکل ما رسیدگی کرد؛ کاری که کمتر میزبانی انجام می‌دهد.

گاهی با اینکه میدانی طرف وظیفه اش را انجام داده، آنقدر ذوق زده می‌شوی که دوست داری هی! تشکر کنی! خوب از بس خیلی‌ها کارشان را درست انجام نداده اند؛ وقتی کسی کارش را درست انجام می‌دهد به نظر غیرطبیعی می‌آید. طلا هاست یکی از همان جاهاست که رفتار مسؤلانه‌اش آدم را به تشکر وا می‌دارد.

برداشت دوم/ امروز: بعد از ماجرای دیروز، داشتم فکر می‌کردم که اگر این مطلب را در حمایت از طلا هاست بنویسم کاربران چه واکنشی نشان خواهند داد آیا نمی‌گویند این مطلب کار خودشان است.

در همین فکر و احوال بودم که ناخودآگاه یاد شده دیالوگ معروف آقای مدیری افتادم که میگفت: گرانی بنزین! و بعد در جواب می‌گفت: کار خودشان! است… بحران خشکسالی!...این هم کار خودشان است... شاید شما هم شنیده باشید...خلاصه خودم صادقانه همه چیز را می‌گویم که بعد نگویید این مطلب کار خودشان است!

کاربر محترم فارسی زبان وب فارسی
این مطلب نوشته شده با انگیزه شخصی و بعنوان یک سوژه اجتماعی مورد بررسی و تالیف قرار گرفته است. طلاهاست روحش هم خبر ندارد، البته مثل ماجرای افشای رمز عبور سرورهای داخلی طلاهاست که منجر به بروز اختلالاتی برای این شرکت شد نیست، چون آنجا طلاهاست خیلی زود در جریان امور قرار گرفت و سریعا کنترل اوضاع را در دست گرفت و قضیه را فیصله داد. اما این مطلب ... خب کسی از متن و محتوای این نوشتار خبر ندارد.

بعضی‌ها را نمی‌شود حذف کرد مثلا عادل فردوسی پور را
این مطلب نه رپورتاژ است نه سفارش طلاهاست به ما، این یک اقدام خود جوش است در حمایت از یک میزبان وب پر تلاش و مسول که بخشی از ساختار اصلی وب فارسی است. اگر از انگیزه تالیف این نوشتار هم می‌پرسید باید بگویم، بالاخره ما به عنوان گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن که نام مرکز تولید محتوا را در وب فارسی یدک می‌کشد اگر بنا باشد در یافتن موضوعات و پرداختن به سوژه‌ها خلاقیت و توانمندی به خرج ندهیم؛ وظیفه خودمان را درست انجام نداده‌ایم. گذشته از این‌، بعضی‌ اسم‌ها را هیچ‌جوره نمی‌شود از تاریخ و فرهنگ یک ملت حذف کرد، مثلا عادل فردوسی پور را از فوتبال ، مهران مدیری را از طنز و طلا هاست را از گستره ی وسیع وب فارسی

بقول مهران مدیری؛ کار، کارِ خودشان است
بگذریم در همین فکر و احوالات بودم چه کار کنم شما نگویید کار خودشان است؛ نوشتن این مطلب را عرض می‌کنم. این بود که تصمیم گرفتم رک و پوست کنده همه چیز را با شما در میان بگذارم تا نتیجه مطلوب را از این نوشتار بگیرم. راستش شخصا به عنوان مدیر گروه فرهنگ و تمدن همیشه به دوستان و همکارانم می‌گویم که طوری مطلب بنویسید که به درد بخور باشد مطلبی که تاثیرگذار نباشد به درد نمی‌خورد.

بالاخره هر چه نباشد من یک عمر با واژه‌ها درگیرم. پس از عمری تحقیق و تحصیل و تدریس و مطالعه کارم را بلدم! الان همه چیز را یک بار دیگر کامل و رک و پوست کنده به شما می‌گویم.

من یک نویسنده ام که بواسطه رضایت از پشتیبانی طلاهاست ، تصمیم گرفتم چنین مطلبی را منتشر کنم. در واقع این نوشتار نتیجه موفقیت طلاهاست در برندینگ است چرا که آنها توانستند با سرویس دهی خوب من را به‌عنوان یک کاربر به هوادار تبدیل کنند.

 ماجرای خرید من از طلا هاست!
حسن که از طلاهاست سرویس گرفته بود سراسیمه به من زنگ زد و گفت آیا یک سرویس از طلاهاست می‌خواهی! من هم بدون معطلی گفتم بله چون طلاها را می‌شناختم.حرف هایی درباره هک شدن طلاهاست مطرح شده بود و همه با آب و تاب خبر آن را برای یکدیگر به اشتراک می‌گذاشتند.

با خودم گفتم! بیچاره طلا هاست؛ این همه سال به وب فارسی خدمت کرد! حالا گیریم مشکلی هم برایش درست شده باشد نباید اینطور...بگذاریم و بگذریم این حرفها گفتن ندارد! 

خلاصه حسن که فکر می‌کرد من زمزمه‌های مطرح شده درباره طلاهاست را نشنیده‌ام (حسن است دیگر!) با تخفیف‌های دو لا پهنا هاست را به من فروخت و پولش را قطعی کرد و رفت؛ و حتما از اینکه توانسته هاستش را یا قیمتی کمتر از حد معمول به من انتقال دهد احساس سودمندی می‌کرد جالب است بدانید دیروز که با حسن مجدداً صحبت می‌کردم می‌گفت از میزبان جدیدش راضی نیست و انگار بدش نمی آمد هاستش را پس بگیرد!

من طلا هاست را آنچنان نمی‌شناختم اما!
من البته طلا هاست را آنگونه که باید نمی‌شناختم اما یک چیز را خوب می دانستم و آن اینکه هیچ اسمی بی خود بزرگ نمی شود من نمیدانستم طلا هاست یک اسم بزرگ است و به همین خاطر مطمئن بودم مشکلش به زودی حل می‌شود. پس با اطمینان دی ان اس‌ها را بر روی طلا هاست ست کردم و حتی ۵ دامنه اضافه هم بعنوان ادون دامین به همین سرویس اضافه کردم و خدا رو شکر هیچ مشکلی هم ندارم. هاست طلا هاست همین سرویسی است که در حال حاضر شما سایت سئو متن را با آن می بینید، می‌بینید که سرعت فوق العاده خوبی داریم.

انصاف بدهید؛ طلاهاست نام کوچکی نیست!
ممکن است شما یکی از منتقدان طلا هاست باشید وضع این شرکت سرویس گرفته باشید البته فرقی هم نمی کند چون امکان دارد کسی در فضای حرفه ای وب فارسی باشد و طلا هاست را نشناسد؛ به هر صورت طلاهاست جزئی از اینترنت ایران است. جزئی فراتر از یک واژه یک ستون یک پایه… انصاف بدهید! واقعا اینطور نیست؟

شما هر قدر هم احیاناً از دست طلاهاست ناراحت باشید، نمی‌توانید منکر نقش و تاثیر این مجموعه ارزشمند در فضای وب فارسی باشید. نام اینترنت ایران با طلا هاست قدرتمند تر است. تردید ندارم اگر از هر ایرانی بپرسند چند میزبانی وب نام ببر طلا هاست را به عنوان اولین‌ها می‌گوید. این یعنی هاست طلا هاست برای همه ایرانیان آشنا به وب شناخته شده است.

وظایف متقابل سرویس دهندگان و کاربران
این سال‌ها که بپرسی در حال توسعه و پیشرفت است خالی از لطف نیست کمی به حال و هوا و فضای مربوط به این موضوع توجه کنیم یعنی وظایف کاربران در مقابل سرویس دهندگانی نظیر طلا هاست.

شاید بد نباشد کاربران وب فارسی، دست کم مدیران و وبمستران نگاه آینه واری به موضوع بیندازند و ببینند که آیا در مقابل شرکت‌هایی که مانند طلا هاست و خدماتی در این سطح و کیفیت وظیفه ای دارند یا نه؟

به نظر شما در چنین شرایطی که طلاهاست با این چالش مواجه شده، ما بعنوان خانواده وب فارسی چه وظیفه‌ای داریم؟ آیا کاربری‌های مان را پاک کنیم؛ پولمان را پس بگیریم خداحافظ! آیا بی خیال همه چیز شویم! آیا سر و صدا کنیم! چه باید کرد! شاید هم بخواهید مثل حسن هاست‌تان را بفروشید دراین صورت باید بگویم ما خریداریم! شاید بد نباشد برای اطلاع شما کاریران عزیز که از خدمات این میزبان وب اطلاع دقیقی ندارید بگویم در طلاهاست امکانی وجود دارد که شما می‌توانید هاست‌تان را به دیگری واگذار کنید.

برخی خدمات طلاهاست واقعاً نظیر ندارد.چون بعضی از دسترسی‌ها را فقط در طلاهاست می‌شود پیدا کرد. شخصا به عنوان کسی که از سرویس‌های این میزبان وب استفاده می‌کنم رضایتم فراتر از یک رضایت معمولی است. چون واقعاً خدمات خوبی دریافت می‌کنم. با این همه درباره طلاهاست و مسائل اخیر چند مسئله وجود دارد که می‌تواند برای فعالان وب فارسی هم مهم باشد و ما قصد داریم در ادامه این مسائل را مطرح و در حضور شما کاربران مطرح کنیم.

ماجرای هک طلا هاست سازمان یافته بود
همانطور که پیش از این هم گفتم انصاف هم در حق طلاهاست جفا شده است یعنی این حجم از اطلاع رسانی‌های غلط کتاب شایعه و سیاه نمایی هم بوده حق این مجموعه و خدمات ارزنده ای که به فارسی ارائه کرده نبود انصاف بدهید مگر نه اینکه طلاهاست از معتبرترین میزبان‌های وب در ایران است مگر نه اینکه هر که هاست خوب بخواهد از طلا هاست میخرد همین بزرگ بودن و مطرح بودن طلاهاست موجب می‌شود بپذیریم که هرگونه حرکت بر علیه جایگاه طلاهاست کاملاً محتمل است از کجا معلوم این ماجرا توطئه و دسیسه بعضی سودجویان نبوده باشد. برای اینکه جایگاه والا و ممتاز این مجموعه را زیر سوال ببرند.

خودتان بهتر از من می‌دانید! خدا نکند شخصی یا مجموعه درگیر حسادت جاه طلبی‌های جاه طلبان شود، ستاره هم که باشی چشمت می‌زنند! این بندگان خدا که آدمهای ساده و معمولی مثل خودمان هستند.

خلاصه من بدون اینکه کوچکترین سوالی از مدیریت و پرسنل اطلاعات در این باره کرده باشم به عنوان شخصی که نزدیک به ۴۰ سال در این دنیای قشنگ دارم زندگی می‌کنم این مسئله را منتفی نمی‌دانم! اینکه طلاهاست قربانی جاه‌طلبی‌های عده ای شده که در این مسئله ذی‌نفع هستند.

البته این احتمال هرگز توهین و سوء نیت به سایر میزبان‌های وب در ایران نیست اما تعارف که نداریم واقعیت‌ها را نادیده گرفت

 همه میزبان‌های وب تقریبا شبیه هم هستند طلاهاست چیزی کم ندارد
نکته بعدی با نگاهی به ظاهر دسترسی‌ها و امکانات سرویس‌های میزبانی وب در ایران در می‌یابیم که همه آنها از یک سیستم مشترک برای کارشان استفاده می‌کنند. اصلا چرا جای دور برویم مگر می‌شود یک نانوا با یک سیستم نان درست کند و نانوای دیگر با سیستمی دیگر! همه یک جور اند مگر اینکه بحث سنگک باشد و بربری… دلتان نخواهد خلاصه می‌خواهم بگویم فکر نکنید از طلاهاست مثلا چیزی کم شده وحالا چیزی کم دارد. همه میزبان‌ها مثل همند. یک اتفاق افتاده و زود هم جمع و جور شده و طلا هاست بدون اینکه برای یک ثانیه سرویس دهی خود را متوقف کند همچنان در حال ارائه خدمات به مشتریان خود است

 اتفاقا حالا وقت سرویس گرفتن از طلا هاست است
من در بسیاری از آموزش‌ها و مقالات که نوشته ام به این نکته مکرر و با تأکید اشاره کردند که بسیاری از مسائل را با تحلیل منطقی و دودوتا چهارتای عقلی می‌توان استنباط کرد چه در سئو چه در تولید محتوا و سایر موارد خب! این مسئله برای هر کدام از میزبان‌های وب می‌توانست اتفاق بیفتد و سیستم‌ها هم تقریبا شبیه به هم است. همین حالا هم این احتمال برای هر کدام از میزبان‌های وب ممکن است اتفاق بیفتد هرکسی این احتمال را منتفی بداند مطمئناً از دنیای اینترنت حتی ابتدایی ترین نکات را هم نمی‌داند اما از آنجایی که طلا هاست این مشکل را تجربه کرده و نقاط آسیب پذیر را به خوبی شناسایی و رفع و رجوع کرده‌است، به نظر می‌رسد از این به بعد احتمال هک شدن طلا هاست از سایرین بسیار کمتر است.

در واقع الان موقع خرید از طلا هاست است. چون طلا هاست در مقابل هک واکسینه شده و اگر امروز بخواهیم یک هاست مطمئن تهیه کنیم یکراست باید به سراغ طلاهاست برویم چون همانطور که گفتم امکان هک شدن برای هر کدام از میزبان‌ها وجود دارد در حال حاضر تنها جایی که کمترین میزان احتمال را داراست همین طلاهاست است اگر اشتباه می‌گویم بفرمایید!

 امکانات جورواجور و کاربردی طلاهاست
صفحه کاربری طلاهاست را که میبینیم امکانات جورواجور و متعدد و در عین حال متنوعی در آن به چشم می‌خورد که حاکی از مدیریت هوشمندانه و برنامه‌ریزی اصولی در حوزه وب است .بدون تردید طلاهاست یک کمپانی ارائه خدمات اینترنتی در ایران است که نمی‌شود نقش او را از اینترنت ایران منها کرد. طلا هاست طلا یی است که همواره ارزش و اعتبارش پا برجاست. طلاهاست با حمایت و اعتبار کاربرانش همواره طلایی می‌ماند.


 این طورها هم که میگویند نبوده
 ماجرای پرونده استفاده از طلا هاست
 دست‌های پشت پرده در تخریب وجهه طلا هاست
افشای اطلاعات و رمزها هک شدن نیست
 اما اطلاعات ما افشا شد و در حال پیگیری از طریق مراجع قانونی هستیم

این نوشتار ادامه دارد
 منبع: مرکز تولید محتوای فارسی / سایت سئو متن
زیرنوشت: حسن: شخصیت واقعی اما کمیک نوشته های من

.


]]>
طلا هاست دوباره هک شد؟ 2019-08-04T11:56:21+01:00 2019-08-04T11:56:21+01:00 tag:http://mehrenab.mihanblog.com/post/123 کیان برداشت اول/ دیروز: ۰۷۴۳ شماره مربوط به یکی از شهرهای جنوبی ایران است؛ یاسوج... تماس میگیریم و بعد از چند بوق جواب می‌گیریم؛ بدون اینکه معطل شویم یا با پاسخگویی خودکار سانترال اعصابمان خورد شود! صدایی که لهجه شیرین جنوبی از صمیمیت آن به راحتی قابل حدس زدن است می‌گوید بفرمایید! سلام، طلاهاست؟!..مشکل را مطرح می‌کنیم، بسیار دوستانه یه ما پاسخ داده می‌شود و خبری از تکلف‌های معمول نیست. کمی برایم جالب می‌شود چون میزبان‌های وب و سرویس هایی می‌شناسم حتی آنها که چندان سابقه‌ای هم ندارند، آنقدر ا
صدایی که لهجه شیرین جنوبی از صمیمیت آن به راحتی قابل حدس زدن است می‌گوید بفرمایید! سلام، طلاهاست؟!..

مشکل را مطرح می‌کنیم، بسیار دوستانه یه ما پاسخ داده می‌شود و خبری از تکلف‌های معمول نیست. کمی برایم جالب می‌شود چون میزبان‌های وب و سرویس هایی می‌شناسم حتی آنها که چندان سابقه‌ای هم ندارند، آنقدر ادا اطوار بی‌مورد دارند که آدم از زنگ زدن پشیمان می‌شود…

خسته از کار متن و محتوا و صفر و یک های معمول صفحه را می بندم؛ شب می‌آید و می‌گذرد فردا می‌شود! یعنی امروز، یعنی همین حالا!

به سایت سایتی که دیروز مشکل داشت و با طلاهاست درباره آن صحبت کردیم سری می‌زنیم تا ببینیم آیا مشکل حل شده یا نه؛ اوه! چه خوب .... مشکل حل شده! تماس دیروز کار خودش را کرد. راستش مقصر خودمان بودیم یک قالب معیوب نصب کردیم و همه چیز رفت اما طلا هاست به مشکل ما رسیدگی کرد؛ کاری که کمتر میزبانی انجام می‌دهد.

گاهی با اینکه میدانی طرف وظیفه اش را انجام داده، آنقدر ذوق زده می‌شوی که دوست داری هی! تشکر کنی! خوب از بس خیلی‌ها کارشان را درست انجام نداده اند؛ وقتی کسی کارش را درست انجام می‌دهد به نظر غیرطبیعی می‌آید. طلا هاست یکی از همان جاهاست که رفتار مسؤلانه‌اش آدم را به تشکر وا می‌دارد.

برداشت دوم/ امروز: بعد از ماجرای دیروز، داشتم فکر می‌کردم که اگر این مطلب را در حمایت از طلا هاست بنویسم کاربران چه واکنشی نشان خواهند داد آیا نمی‌گویند این مطلب کار خودشان است.

در همین فکر و احوال بودم که ناخودآگاه یاد شده دیالوگ معروف آقای مدیری افتادم که میگفت: گرانی بنزین! و بعد در جواب می‌گفت: کار خودشان! است… بحران خشکسالی!...این هم کار خودشان است... شاید شما هم شنیده باشید...خلاصه خودم صادقانه همه چیز را می‌گویم که بعد نگویید این مطلب کار خودشان است!

کاربر محترم فارسی زبان وب فارسی
این مطلب نوشته شده با انگیزه شخصی و بعنوان یک سوژه اجتماعی مورد بررسی و تالیف قرار گرفته است. طلاهاست روحش هم خبر ندارد، البته مثل ماجرای افشای رمز عبور سرورهای داخلی طلاهاست که منجر به بروز اختلالاتی برای این شرکت شد نیست، چون آنجا طلاهاست خیلی زود در جریان امور قرار گرفت و سریعا کنترل اوضاع را در دست گرفت و قضیه را فیصله داد. اما این مطلب ... خب کسی از متن و محتوای این نوشتار خبر ندارد.

بعضی‌ها را نمی‌شود حذف کرد مثلا عادل فردوسی پور را
این مطلب نه رپورتاژ است نه سفارش طلاهاست به ما، این یک اقدام خود جوش است در حمایت از یک میزبان وب پر تلاش و مسول که بخشی از ساختار اصلی وب فارسی است. اگر از انگیزه تالیف این نوشتار هم می‌پرسید باید بگویم، بالاخره ما به عنوان گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن که نام مرکز تولید محتوا را در وب فارسی یدک می‌کشد اگر بنا باشد در یافتن موضوعات و پرداختن به سوژه‌ها خلاقیت و توانمندی به خرج ندهیم؛ وظیفه خودمان را درست انجام نداده‌ایم. گذشته از این‌، بعضی‌ اسم‌ها را هیچ‌جوره نمی‌شود از تاریخ و فرهنگ یک ملت حذف کرد، مثلا عادل فردوسی پور را از فوتبال ، مهران مدیری را از طنز و طلا هاست را از گستره ی وسیع وب فارسی

بقول مهران مدیری؛ کار، کارِ خودشان است
بگذریم در همین فکر و احوالات بودم چه کار کنم شما نگویید کار خودشان است؛ نوشتن این مطلب را عرض می‌کنم. این بود که تصمیم گرفتم رک و پوست کنده همه چیز را با شما در میان بگذارم تا نتیجه مطلوب را از این نوشتار بگیرم. راستش شخصا به عنوان مدیر گروه فرهنگ و تمدن همیشه به دوستان و همکارانم می‌گویم که طوری مطلب بنویسید که به درد بخور باشد مطلبی که تاثیرگذار نباشد به درد نمی‌خورد.

بالاخره هر چه نباشد من یک عمر با واژه‌ها درگیرم. پس از عمری تحقیق و تحصیل و تدریس و مطالعه کارم را بلدم! الان همه چیز را یک بار دیگر کامل و رک و پوست کنده به شما می‌گویم.

من یک نویسنده ام که بواسطه رضایت از پشتیبانی طلاهاست ، تصمیم گرفتم چنین مطلبی را منتشر کنم. در واقع این نوشتار نتیجه موفقیت طلاهاست در برندینگ است چرا که آنها توانستند با سرویس دهی خوب من را به‌عنوان یک کاربر به هوادار تبدیل کنند.

 ماجرای خرید من از طلا هاست!
حسن که از طلاهاست سرویس گرفته بود سراسیمه به من زنگ زد و گفت آیا یک سرویس از طلاهاست می‌خواهی! من هم بدون معطلی گفتم بله چون طلاها را می‌شناختم.حرف هایی درباره هک شدن طلاهاست مطرح شده بود و همه با آب و تاب خبر آن را برای یکدیگر به اشتراک می‌گذاشتند.

با خودم گفتم! بیچاره طلا هاست؛ این همه سال به وب فارسی خدمت کرد! حالا گیریم مشکلی هم برایش درست شده باشد نباید اینطور...بگذاریم و بگذریم این حرفها گفتن ندارد! 

خلاصه حسن که فکر می‌کرد من زمزمه‌های مطرح شده درباره طلاهاست را نشنیده‌ام (حسن است دیگر!) با تخفیف‌های دو لا پهنا هاست را به من فروخت و پولش را قطعی کرد و رفت؛ و حتما از اینکه توانسته هاستش را یا قیمتی کمتر از حد معمول به من انتقال دهد احساس سودمندی می‌کرد جالب است بدانید دیروز که با حسن مجدداً صحبت می‌کردم می‌گفت از میزبان جدیدش راضی نیست و انگار بدش نمی آمد هاستش را پس بگیرد!

من طلا هاست را آنچنان نمی‌شناختم اما!
من البته طلا هاست را آنگونه که باید نمی‌شناختم اما یک چیز را خوب می دانستم و آن اینکه هیچ اسمی بی خود بزرگ نمی شود من نمیدانستم طلا هاست یک اسم بزرگ است و به همین خاطر مطمئن بودم مشکلش به زودی حل می‌شود. پس با اطمینان دی ان اس‌ها را بر روی طلا هاست ست کردم و حتی ۵ دامنه اضافه هم بعنوان ادون دامین به همین سرویس اضافه کردم و خدا رو شکر هیچ مشکلی هم ندارم. هاست طلا هاست همین سرویسی است که در حال حاضر شما سایت سئو متن را با آن می بینید، می‌بینید که سرعت فوق العاده خوبی داریم.

انصاف بدهید؛ طلاهاست نام کوچکی نیست!
ممکن است شما یکی از منتقدان طلا هاست باشید وضع این شرکت سرویس گرفته باشید البته فرقی هم نمی کند چون امکان دارد کسی در فضای حرفه ای وب فارسی باشد و طلا هاست را نشناسد؛ به هر صورت طلاهاست جزئی از اینترنت ایران است. جزئی فراتر از یک واژه یک ستون یک پایه… انصاف بدهید! واقعا اینطور نیست؟

شما هر قدر هم احیاناً از دست طلاهاست ناراحت باشید، نمی‌توانید منکر نقش و تاثیر این مجموعه ارزشمند در فضای وب فارسی باشید. نام اینترنت ایران با طلا هاست قدرتمند تر است. تردید ندارم اگر از هر ایرانی بپرسند چند میزبانی وب نام ببر طلا هاست را به عنوان اولین‌ها می‌گوید. این یعنی هاست طلا هاست برای همه ایرانیان آشنا به وب شناخته شده است.

وظایف متقابل سرویس دهندگان و کاربران
این سال‌ها که بپرسی در حال توسعه و پیشرفت است خالی از لطف نیست کمی به حال و هوا و فضای مربوط به این موضوع توجه کنیم یعنی وظایف کاربران در مقابل سرویس دهندگانی نظیر طلا هاست.

شاید بد نباشد کاربران وب فارسی، دست کم مدیران و وبمستران نگاه آینه واری به موضوع بیندازند و ببینند که آیا در مقابل شرکت‌هایی که مانند طلا هاست و خدماتی در این سطح و کیفیت وظیفه ای دارند یا نه؟

به نظر شما در چنین شرایطی که طلاهاست با این چالش مواجه شده، ما بعنوان خانواده وب فارسی چه وظیفه‌ای داریم؟ آیا کاربری‌های مان را پاک کنیم؛ پولمان را پس بگیریم خداحافظ! آیا بی خیال همه چیز شویم! آیا سر و صدا کنیم! چه باید کرد! شاید هم بخواهید مثل حسن هاست‌تان را بفروشید دراین صورت باید بگویم ما خریداریم! شاید بد نباشد برای اطلاع شما کاریران عزیز که از خدمات این میزبان وب اطلاع دقیقی ندارید بگویم در طلاهاست امکانی وجود دارد که شما می‌توانید هاست‌تان را به دیگری واگذار کنید.

برخی خدمات طلاهاست واقعاً نظیر ندارد.چون بعضی از دسترسی‌ها را فقط در طلاهاست می‌شود پیدا کرد. شخصا به عنوان کسی که از سرویس‌های این میزبان وب استفاده می‌کنم رضایتم فراتر از یک رضایت معمولی است. چون واقعاً خدمات خوبی دریافت می‌کنم. با این همه درباره طلاهاست و مسائل اخیر چند مسئله وجود دارد که می‌تواند برای فعالان وب فارسی هم مهم باشد و ما قصد داریم در ادامه این مسائل را مطرح و در حضور شما کاربران مطرح کنیم.

ماجرای هک طلا هاست سازمان یافته بود
همانطور که پیش از این هم گفتم انصاف هم در حق طلاهاست جفا شده است یعنی این حجم از اطلاع رسانی‌های غلط کتاب شایعه و سیاه نمایی هم بوده حق این مجموعه و خدمات ارزنده ای که به فارسی ارائه کرده نبود انصاف بدهید مگر نه اینکه طلاهاست از معتبرترین میزبان‌های وب در ایران است مگر نه اینکه هر که هاست خوب بخواهد از طلا هاست میخرد همین بزرگ بودن و مطرح بودن طلاهاست موجب می‌شود بپذیریم که هرگونه حرکت بر علیه جایگاه طلاهاست کاملاً محتمل است از کجا معلوم این ماجرا توطئه و دسیسه بعضی سودجویان نبوده باشد. برای اینکه جایگاه والا و ممتاز این مجموعه را زیر سوال ببرند.

خودتان بهتر از من می‌دانید! خدا نکند شخصی یا مجموعه درگیر حسادت جاه طلبی‌های جاه طلبان شود، ستاره هم که باشی چشمت می‌زنند! این بندگان خدا که آدمهای ساده و معمولی مثل خودمان هستند.

خلاصه من بدون اینکه کوچکترین سوالی از مدیریت و پرسنل اطلاعات در این باره کرده باشم به عنوان شخصی که نزدیک به ۴۰ سال در این دنیای قشنگ دارم زندگی می‌کنم این مسئله را منتفی نمی‌دانم! اینکه طلاهاست قربانی جاه‌طلبی‌های عده ای شده که در این مسئله ذی‌نفع هستند.

البته این احتمال هرگز توهین و سوء نیت به سایر میزبان‌های وب در ایران نیست اما تعارف که نداریم واقعیت‌ها را نادیده گرفت

 همه میزبان‌های وب تقریبا شبیه هم هستند طلاهاست چیزی کم ندارد
نکته بعدی با نگاهی به ظاهر دسترسی‌ها و امکانات سرویس‌های میزبانی وب در ایران در می‌یابیم که همه آنها از یک سیستم مشترک برای کارشان استفاده می‌کنند. اصلا چرا جای دور برویم مگر می‌شود یک نانوا با یک سیستم نان درست کند و نانوای دیگر با سیستمی دیگر! همه یک جور اند مگر اینکه بحث سنگک باشد و بربری… دلتان نخواهد خلاصه می‌خواهم بگویم فکر نکنید از طلاهاست مثلا چیزی کم شده وحالا چیزی کم دارد. همه میزبان‌ها مثل همند. یک اتفاق افتاده و زود هم جمع و جور شده و طلا هاست بدون اینکه برای یک ثانیه سرویس دهی خود را متوقف کند همچنان در حال ارائه خدمات به مشتریان خود است

 اتفاقا حالا وقت سرویس گرفتن از طلا هاست است
من در بسیاری از آموزش‌ها و مقالات که نوشته ام به این نکته مکرر و با تأکید اشاره کردند که بسیاری از مسائل را با تحلیل منطقی و دودوتا چهارتای عقلی می‌توان استنباط کرد چه در سئو چه در تولید محتوا و سایر موارد خب! این مسئله برای هر کدام از میزبان‌های وب می‌توانست اتفاق بیفتد و سیستم‌ها هم تقریبا شبیه به هم است. همین حالا هم این احتمال برای هر کدام از میزبان‌های وب ممکن است اتفاق بیفتد هرکسی این احتمال را منتفی بداند مطمئناً از دنیای اینترنت حتی ابتدایی ترین نکات را هم نمی‌داند اما از آنجایی که طلا هاست این مشکل را تجربه کرده و نقاط آسیب پذیر را به خوبی شناسایی و رفع و رجوع کرده‌است، به نظر می‌رسد از این به بعد احتمال هک شدن طلا هاست از سایرین بسیار کمتر است.

در واقع الان موقع خرید از طلا هاست است. چون طلا هاست در مقابل هک واکسینه شده و اگر امروز بخواهیم یک هاست مطمئن تهیه کنیم یکراست باید به سراغ طلاهاست برویم چون همانطور که گفتم امکان هک شدن برای هر کدام از میزبان‌ها وجود دارد در حال حاضر تنها جایی که کمترین میزان احتمال را داراست همین طلاهاست است اگر اشتباه می‌گویم بفرمایید!

 امکانات جورواجور و کاربردی طلاهاست
صفحه کاربری طلاهاست را که میبینیم امکانات جورواجور و متعدد و در عین حال متنوعی در آن به چشم می‌خورد که حاکی از مدیریت هوشمندانه و برنامه‌ریزی اصولی در حوزه وب است .بدون تردید طلاهاست یک کمپانی ارائه خدمات اینترنتی در ایران است که نمی‌شود نقش او را از اینترنت ایران منها کرد. طلا هاست طلا یی است که همواره ارزش و اعتبارش پا برجاست. طلاهاست با حمایت و اعتبار کاربرانش همواره طلایی می‌ماند.


 این طورها هم که میگویند نبوده
 ماجرای پرونده استفاده از طلا هاست
 دست‌های پشت پرده در تخریب وجهه طلا هاست
افشای اطلاعات و رمزها هک شدن نیست
 اما اطلاعات ما افشا شد و در حال پیگیری از طریق مراجع قانونی هستیم

این نوشتار ادامه دارد
 منبع: مرکز تولید محتوای فارسی / سایت سئو متن
زیرنوشت: حسن: شخصیت واقعی اما کمیک نوشته های من

.


]]>
تولید محتوا در اینستاگرام 2019-07-23T00:02:30+01:00 2019-07-23T00:02:30+01:00 tag:http://mehrenab.mihanblog.com/post/122 کیان ایرانی‌ها عجیب با اینستاگرام خو گرفته اند. واقعاً اینستاگرام یکی از معجزات دهه اخیر است. البته آنچه که موجب موفقیت این شبکه اجتماعی شده تولید محتوا در اینستاگرام نیست. تولید محتوای اینستاگرام مانند سایر شبکه‌های اجتماعی مسیر عادی خود را دارد؛ شاید ضعیف تر. اما برگ برنده اینستاگرام در فرم ارائه محتواست و این همه ماجراست. با این حال من هرگز قصد ندارم به همین جملات بسنده کنم. ابعاد وسیع این جریان اجتماعی بزرگ یعنی اینستاگرام، شایسته آن است که ما بسیار بیشتر از آنچه گفتیم درباره فرم محتوا ایرانی‌ها عجیب با اینستاگرام خو گرفته اند. واقعاً اینستاگرام یکی از معجزات دهه اخیر است. البته آنچه که موجب موفقیت این شبکه اجتماعی شده تولید محتوا در اینستاگرام نیست. تولید محتوای اینستاگرام مانند سایر شبکه‌های اجتماعی مسیر عادی خود را دارد؛ شاید ضعیف تر. اما برگ برنده اینستاگرام در فرم ارائه محتواست و این همه ماجراست. با این حال من هرگز قصد ندارم به همین جملات بسنده کنم. ابعاد وسیع این جریان اجتماعی بزرگ یعنی اینستاگرام، شایسته آن است که ما بسیار بیشتر از آنچه گفتیم درباره فرم محتوایی اینستاگرام حرف بزنیم؛ آن را بشناسیم با ساختار قدرتمند آن آشنا شویم تا در نهایت بتوانیم، تولید محتوای اینستاگرامی را با قدرت بیشتری دنبال کنیم.

تولید محتوا در اینستاگرام
من در دیگر مباحث تولید محتوا یا آموزش هایی که در سایت گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن ارائه می‌کنم همیشه به دوستانم می‌گویم از تحلیل‌های منطقی و واقعیت‌های نتیجه گیری‌های عقلی ساده برای درک بهتر پدیده‌ها کمک بگیرید به عنوان مثال وقتی می‌گویم: اگر دامنه ما پنج سال تمدید شود گوگل اعتماد بیشتری به ما می‌کند، یک دلیل عقلی ساده بیشتر نداریم گوگل وقتی به اعتبار دامنه سایت ما نگاه می‌کند ما را یک فعالیت قابل اعتمادتر و دارای برنامه به حساب می‌آورد در مقابل سایتی که فقط یک سال از اعتبار دامنه اش باقی مانده است این تحلیل بالاخره برای خودش نکته ای است که شاید برای درک آن نیاز نباشد بند و تبصره‌ای بیاید‌، این یک تحلیل ساده عقلی است و بسیاری مسائل به ظاهر پیچیده چنین حالتی دارند اما اینستاگرام و ماجرای موفقیت هایش
 در تحلیل و بررسی عوامل موثر در موفقیت اینستاگرام یک تحلیل خیلی ساده می‌تواند راهگشا باشد، ما در عصر تکنولوژی هستیم؛ می‌توان ادعا کرد در نقاط اوج آن به سر می‌بریم. این عصر و اتمسفر حال و هوا و ریتم و حالت خاص خود را دارد. 
حالا از شما می‌پرسم! ویژگی دنیای مدرن ما چیست؟ لطفاً جواب بدهید حتی اگر می‌خواهید با حالتی بگویید روزگار نامردی است یا از این دست شوخی‌ها اما واقعیت این است که سرعت، تسلط عمیق‌تر انسان بر پدیده‌ها، نزدیکی‌ و کاهش فاصله‌ها و مرز‌ها و زمان؛ اینها را می‌توان از ویژگی دنیای مدرنیته به حساب آورد.

دوستان من! چه در امروز که چیزی به کریسمس ۲۰۲۰ باقی نمانده و چه در تمام اعصار، دنیا از قوانین کلی و ثابتی پیروی می‌کند. این قوانین ریتم حالت مشخصی برای زمانه تعیین می‌کنند. هر پدیده ای که بتواند خود را بیشتر با ریتم زمانه هماهنگ کند موفقیت بیشتری به دست می‌آورد.

آنچه که اینستاگرام انجام داد شناخت دقیق همین ریتم و انطباق پذیری با زمان و زمانه بود؛ درست همان کاری که فیسبوک نتوانست؛ گوگل پلاس نتوانست، یوتیوب برای رسیدن به آن لقمه را دور سرش چرخاند و خیلی‌های دیگر که از گردونه عقب ماندند یا درجا می‌زنند…
در اینستاگرام همه چیز به سرعت در اختیار شماست. همه چیز در دسترس است مثل جت! اصلا آدم کیف می‌کند از اینهمه ظرافت‌های روانشاختی ملاحظه شده در این پلتفرم. انگار آدم صائب را باز کرده و دارد؛ دود اگر بالا نشیند کسر شأن شعله نیست را می‌خواند یا غزلِ غیرت عشق زبان همه خاصان ببرید کز کجا سر غمش در دهن عام افتاد را… واقعا لذت بخش است نیست؟!
  اصلا بحث تولید محتوا در اینستاگرام را چند لحظه رها کنیم و جوانب دیگر را بسنجیم! اینستا حکم یک آدم حرف گوش کن و با وقار را دارد که گویی تمام نکات روانشناسی را بلد است. مثل همان آدم‌هایی که هیچکس از معاشرت با آنها خسته نمی‌شود. آدم هایی که هرگز با تو کلنجار نمی‌روند؛ زیاده خواهی نمی‌کنند؛ انتظار بیجا ندارند سرویس‌های فوق العاده ارزشمند به تو ارائه می‌کنند در مقابل انتظار آنچنانی ندارند، جدای از توصیف‌های من در تولید این محتوا ازاینستاگرام؛ قبول دارید؟

  شما بر صفحه اینستاگرام خود احاطه دارید، این دقیقاً همان چیزی است که با دنیای امروز ما همخوانی دارد. همان چیزی که منتظرش بودیم تا به بهانه ان شلوغ بازی در بیاوریم، اصطلاح بسازیم و حتی با هم سر شاخ بشویم.

نتیجه گیری‌ها از بررسی محتوایی اینستاگرام
  1.  دوستان عزیز! تحلیل‌ها اساس و ماهیت همه چیز را در دنیا رقم میزند.
  2. از کنار آنها ساده عبور نکنید.
  3.  من یک نویسنده ام و مطمئنم طرفداری واژه‌ها را می‌کنم اما از جهتی یک منتقد هم هستم پس با صراحت می‌گویم که فرم محتوا در همه دوران‌ها تاثیر گذاری بیشتری نسبت به خود محتوا داشته و دارد البته فرم هرگز شما را در تاریخ ماندگار نمیکند این محتوا ست که به شما این شانس را می‌دهد تا عنوان یکی از درس‌های کتاب تاریخ مدارس باشید. به بیان دیگرفرم نقد است و محتوا نسیه… البته در مواجهه و مقایسه این دو با هم 
  4.  اینستاگرام یک فرم برای انتشار محتواست و در این جایگاه بی نظیر است. اما مسلم است که محتوای خوبی با توجه به ملاک‌های محتوای خوب ندارد.
 

 اینستاگرام از بهترین ساختار محتوایی بهترین استفاده را به عمل آورد و در فرم ارائه آن تکنولوژی جدیدترین دستاوردهای این حوزه را به خدمت گرفت یعنی رابط کاربری قدرتمند سرعت فرمان پذیری بالا کاربرد پذیری بسیار ساده.
 شما خیلی راحت می‌توانید تولید محتوا در اینستاگرام را با فشردن چند دکمه یا لمس انجام دهید و این باعث می‌شود خیلی‌ها حوصله داشته باشند تا مطالب مختلفی در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند.

 اینستاگرام راحت اسکرول می‌شود نیاز نیست برای دیدن همه چیز مدام پیج باز و بسته کنیم؛ با یک لمس می‌توانیم قلبی سرخ برای دیگران بفرستیم. از هر صدای خوشمان نیاید با زدن روی صفحه خاموش میکنیم. اسکرول که می‌کنیم حتی با سرعت خیلی بالا، هرجا که فرود بیاییم همان لحظه نوبت ماست و توی صف نمی‌ایستیم تا مثلا محتوا لود شود خلاصه به قول ما ایرانی‌ها اینستا از این دنگ و فنگ‌ها ندارد و شاید همین مسله باعث شده ما خوشمان بیاید اینستاگرامی باشیم.
با این توضیحات اگر قرار باشد اینستاگرام گل سرسبد شبکه‌های اجتماعی نباشد کجا شایسته این جایگاه است ؟
 
چند نکته بسیار مهم درباره تولید محتوا در اینستاگرام

توجه به گرافیک در محتوای اینستاگرامی
لطفاً شلوغش نکنید تم رنگی داشته باشید. این درصد زیادی از موفقیت در هر کاری است زیبایی و استاندارد بودن رنگ‌ها و رابط کاربری همان چیزی که بعضی‌ها فکر می‌کنند با درگیر کردن بیش از حد رنگ‌ها می‌توانند به آن دست پیدا کنند، اما اشتباه می‌کنند. 

 همانگونه که هست استفاده کنیم
خودم بارها مجبور شدم که خطوط طولانی و پشت سرهم در اینستاگرام بنویسم. یعنی نوشتن متن در یک شبکه اجتماعی که برای ویدیو بهینه شده است. شاید بهتر باشد به جای بازنشر مستقیم تصاویر و ویدیو‌ها در اینستاگرام محتوای ویژه اینستاگرام تولید کنید
محتوای اینستاگرامی یک دقیقه است البته بیشتر هم می‌تواند باشد اما این پیام دارد بنابراین سعی کنید در همان یک دقیقه همه چیز را جمع و جور کنید. خیلی چیزها که فکر می‌کنید حیاتی و بسیار مهم هستند فقط برای شما اینطور است! برای خیلی‌ها چندان تفاوتی ندارد. همانطور که من از ساعت ۶ بعد از ظهر یک روز تابستانی تا الان که حدود ۳ نیمه شب است درگیر همین چند خط نوشته هستم! درگیر چیزهایی که اگر می‌خواستم آنها را سریع بگویم پنج دقیقه‌ای تمام شد و شما هم چندان تفاوت را حس نمی‌کردید، ما خب دنیای حرفه ای، قانون خاص خودش را دارد. اما شما زیاد سخت نگیرید و بجای پرداخت به فرم محتوای خود را تقویت کنید. خصوصا در اینستاگرام 

]]>