سئو و توسعه وب، دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا تخصص من است. مسائل جانبی، یعنی هرچیزی بجز مقالات سئو، منابع گوگل و اینها، ربطی به کار من ندارند. به بیان روشن‌تر هیچ موضوعی، از سیاست گرفته تا اخبار روز و اتفاقات فانتزی و حتی کمی آن‌طرف‌تر را نه تنها دنبال نمی‌کنم، بلکه اصلا جذابیی برای من ندارند. خلاصه سرم گرم کار و زندگی است و اگر بتوانم کمی به دیگران می‌کنم بلکه نانی به کف آرند، حالا خواستند با غفلت یا بی غفلت، اصلا بخورند یا نخورند، حتی این هم به من مربوط نیست.

تولید محتوا
تولید محتوا
پس هر چیزی بجز سئوکاری و نوشتن
بجز سئو، محتوا و آموزش‌هایی که دارم اینها، به من ربطی ندارند. از قضا موضوع این نوشته هم ربطی به من ندارد! اما از شما چه پنهان، در ساختار محتوایی که برای سئو سایت خودم تدوین کرده ام، نوشته‌ای به چشم می‌خورد با عنوان « سلام دنیا! من به تو افتخار می‌کنم»! که آن نوشته به این این نوشته ربط دارد!

اجازه بدهید موضوع آن نوشته را برای شما بگویم تا سمت و سوی مطلبی که در حال نوشتن آن هستم، یعنی این نوشته هم روشن شود.

 تولید محتوا و جمال خاشقچی
من قصد داشتم در مقاله سلام دنیا من به تو افتخار می کنم، برداشتی آزاد و شاعرانه درباره سئو و تولید محتوا در این سالها بنویسم. و از دنیا در نقش یک مدیر یا یک فرمانروا، بخاطر ارزش و جایگاهی که به تولید محتوا و محتوای خوب در سئو داده تشکر کنم.

تولید محتوا و جمال خاشقچی
تولید محتوا و جمال خاشقچی
هر چه باشد، برای این دنیای پراز نابرابری، که تا بوده حق را به حق‌دار نمی‌داده و مدام حق را به زورگو و برتری را از آنِ صاحبان ثروت می دانست، این یک نقطه روشن محسوب می‌شد، من ساده‌ی از همه جا بی‌خبر هم گفتم تشویقش کنم و به وظیفه اخلاقی‌ام عمل کنم، که هی! روز به روز چیزهای خوب دیگری هم انجام بدهد و شاهد دنیای زیباتری باشیم. اما نشد، و دنیا چهره زشت خودش را در ماجرای جمال خاشقچی به نمایش گذاشت.

نمی‌دانم چرا و چطور و با چه جراتی این ماجرا جرات اتفاق پیدا کرد، آن هم جلوی چشم سال‌های به اصطلاح بلوغ فکر و اندیشه بشر

توضیح درباره آن مقاله به درازا کشید، مهم نیست! من که دیگر قصد نوشتن ندارم! بگذار اقلا یک دل سیر حرف بزنم. من ساده لوح زود باور فکر کردم حالا که دنیا برخلاف سنت ناپسند همیشگی‌اش حق را به محتوای خوب می‌دهد، و به سئو دستور داده که در رکاب محتوای خوب باشد و گوش به فرمان تولید محتوا لابد سر عقل آمد و آدم شده! 

قتل جمال خاشقچی و بی‌خیالی اندیشمندان جهان
اما دنیا!، ماجرای جمال خاشقچی اوج شقاوت و لئامت تو بود، خیلی پستی، عوضیِ بی شعور، به جان خودم از چشمم افتادی و پِست(۱) شدی! همه شاهد بودیم، همه، هم من و هم مشتریانم، سئوکاران و نویسندگان در همه جا، ایران و ایرانی که تا بوده حاظر در صحنه بوده، اجازه بدهید اعتراضی که دیگر هم‌صنفان‌مان در دیگر کشورها بکنیم، نویسندگان، طراحان و سئوکاران، خبرنگارها و روزنامه نگارها که همه فرار کردند.

تولید محتوای خلاقانه و حرفه‌ای
تولید محتوای خلاقانه و حرفه‌ای
پیدایشان نیست! با شما هم هستم آقای مورلینگ، که روزی هزار بار به این دنیای جنایتکار می‌گویی «سلام دنیا(۲)» سلام و زهر مار! تو اهل قلم ومحتوایی هستی که یک جو وجدان حرفه‌ای نداری! حرفه‌ای باش و جمعه اخر همین هفته، بعد از نماز جمعه، بالای تمام سایت‌هایی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس اسنفاده می‌کنند حک کن، بیاد جمال!… نخند آمریکایی، مسلمان نیستی که، کافرِ لامذهب، چه می‌دانی فاتحه چیست! که بگویم بنویس «الفآتحه»، خاک بر سر! فردا ما را هم می‌کشند، چ می‌دانم یک جایی، یک جوری، شاید توی یکی از باگ‌های همین وردپرس وامانده‌ات، یا در حفره‌ای از حفره‌های به اصطلاح امنیتی گوگل، ببین! آقای موریس مترلینگ، نه یک چیز دیگر بودی، آقای سلام دنیا (منظور مدیر و صاحب وردپرس است که به دلیل اینکه نگارنده اعصاب ندارند از سرچ و جستجوی اسم دقیق ایشان صرف‌نظر شد) آهان مورلینگ، ببین جناب مورلینگ، این سلام دنیا را حذف می‌کنی از پیش‌فرض وردپرس‌ت وگرنه، … ای آه صد آه به کشک های نسابیده‌ام، وگرنه هیچی وردپرس (م) را تعطیل می‌کنم. من با این دنیا مشکل دارم. همین

محتوای کاربرپسند
محتوای کاربرپسند
 دنیای ورپریده‌ی عااا… روزنامه‌نگار بیچاره را به بدترین شکل ممکن سر به نیست کرد، آب هم از آب تکان نخورد و انگار قرار نیست بخورد! اصلا می‌دانی! تو درست بشو نیستی دنیا! من یکی که دیگر هیچ سلام و علیکی با تو ندارم و سئو و ارائه خدمات تولید محتوا را هم می‌گذارم کنار، می‌روم سراغ سئو مشکی (پیرو ترسی که از فیلترینگ در ایران در قلمم نهادینه شده، اسم بعضی کلمات را با احتیاط می‌نویسم، می‌ترسم بنویسم سئو کلاه س‌ی‌اه، اینبار کراول های گوگل داستان برایم درست کنند و سئویم خراب شود) آهای با تو‌ام دنیای زبان نفهم جنایتکار، دارم با تو حرف می‌زنم، کجا! سرت می رود توی حاشیه! شنیدی چه گفتم؟! حالم ازت متنفرم! گفتم شاید سر عقل آمده‌ای و بر خلاف همه ی سابقه‌هایی که داری، با اهمیت دادن به محتوای خوب و تولید محتوا، قصد داری به بشریت خدمت کنی. در راستای اهداف خیر و روشن حرکت کنی، با این کار زشتت، فهمیدم احترام تو به تولید محتوا، نوشتن، محتوای خوب هم دسیسه و حیله‌ی توست برای چه می‌دانم، شاید پروار‌تر کردن کاسب‌های آمریکایی گوگل.

جمال خاشقچی و محتوا
جمال خاشقچی و محتوا
خلاصه ارزشی که برای تولید محتوا قائلی، کشکی بیش نیست، و محتوای خوب هم دسیسه و حیله‌ی توست برای…ساکت قاتل بی وجدان! تکرار می‌کنم که می‌کنم!!… جملات تکراری می‌نویسم که می‌نویسم! به تو چه جنایتکارِ بی عاااا… اصلا همین تکرار و کش دادن مطلب را هم تو کردی توی پاچه من! صد بار ننوشتم؟! موجز و خلاصه و کامل و واضح؟ حتا ایندکس هم نشد محتوای طولانی، تعداد کلمات بالا، چگالی واژه‌های کلیدی، اَه… بی چشم و رو! زده نویسنده ی بیچاره را کشته وعین خیالش هم نیست، اوه اوه، صبر کن ببینم! چرا محتواها و مقالات کوتاهی که قبلا تولید کردم، سئو نشد! و گم و گور شد؟ هان!… پس با گوگل دست‌تان توی یک کاسه است، فهمیدم! عجب، عجب پس با این اوضاع که نویسنده بیچاره کشته می‌شود وآب هم از آب تکان نمی‌خورد، از کجا معلوم، فردا روزی به جان من که یک نویسنده هستم سوقصد نشود! من که دارم در حوزه تولید محتوا وقت می‌گذارم و حرفه‌ای سئو را دنبال می‌کنم، از کجا معلوم که فردا سر مرا زیر آب نکنی، تو یا یکی از همین هم‌دستانت! چه می‌دانم، گوگل، یاهو، یا همین وردپرس ولنگ وباز!

تولید محتوا چیست؟سئو یعنی چه؟!
اصلا من به همه مشکوکم، وردپرس، محتوا، سئو، حتی جوملا، من می‌دانم، باید همه ی الگورتم‌های گوگل را بگردم، همه ی قوانین سئو، اسرار وردپرس، رمز و رازهای تولید محتوا، همه ی سوراخ‌سمبه‌ها و راهکارهای توسعه را هم باید بررسی دقیق بکنم. تمام نظریه‌های شخصی و سرگردان سئو همه وهمه مستعد جنایت بر علیه بشریت و شخص اینجانب که یک نویسنده هستم، هستند! شاید بهتر باشد قبل از آنکه از کنسولگری سر در بیاورم، خودم با پای خودم از در پشتی خارج شوم و دیگر ننویسم. بله اینطور بهتر است، دانش و معلومات و ترفند‌های کارآمد سئو و شیوه‌های تولید محتوا و موفقیت در وب را هم همه را منتشر می‌کنم همین‌جا تا همه کاربران به رایگان از آنها استفاده کنند، من که دیگر لازمشان ندارم اقلا کسب و کار و سایت‌های دیگران سئو شود و توسعه پیدا کند. ان‌شاالله

 آموزش سئو و تولید محتوا را رایگان ارائه می‌کنم
 

خداحافظ دنیا!، آهای امریکایی، این هم بد نیست ها! خداحافظ دنیا، برای جایگزینی «سلام دنیا» وردپرس…بی خیال من با تو هم کاری ندارم، فقط همه چیزهایی که این چند سال یاد گرفته‌ام را اینجا منتشر می‌کنم و بعد هم،… خداحافظ دنیا!

تولیدکننده محتوا و سئو
تولیدکننده محتوا و سئو
زیرنوشت: در سایت اهواز منتشر کرده بودم و سرویس تولید محتوای فارسی
پِست: یعنی خورد شدن، در محاوره‌های شهری در هزار کیلومتری تهران